رئیس خانه مطبوعات استان ایلام:

رسانه‌ها عامل موفقیت طرح جامع مدیریت محدودیت‌ها خواهند بود

رئیس خانه مطبوعات ایلام گفت: رسانه‌ها می‌توانند عامل اصلی موفقیت طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولین باشند.
به گزارش فریاد، سامی شهبازی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: هدف طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها؛ قطع زنجیره انتشار و انتقال کرونا و کاهش مرگ و میرها است پس در جهت اجرای صحیح طرح و میزان اقناع سازی و تاثیرپذیری مردم توسط اصحاب رسانه، از ابتدای طرح و رسیدن به موفقیت با تمام توان رسانه‌ها پای کار خواهند بود.
وی با بیان اینکه رسانه‌ها پیوست موفق هر پروسه‌ای هستند، افزود: با نگاه عالمانه صاحبان قلم از امروز بسترسازی‌های خبری در خصوص این طرح در حال انجام است. چرا که رسانه‌ها می‌توانند با تولید محتوا و مشارکت حداکثری در اجرای این طرح و اعمال درست و صحیح محدودیت‌ها نقش نجات بخشی ایفا کنند.
وی با تاکید بر اینکه رسانه‌ها با انعکاس درست اطلاعات مورد نیاز مردم در شرایط فعلی علاوه بر جذب مخاطبان در اجرای طرح، به نحوه‌ی صحیح بخش عملیاتی طرح جامع مدیریت محدودیت‌های کرونایی نیز کمک کنند، خاطر نشان کرد: رسانه‌ها با انتشار اظهارات مسئولین مرتبط و افراد متخصص در حوزه‌های مختلف می‌توانند به میزانی بسیار بالایی در موفقیت طرح نقش داشته باشند.
شهبازی ادامه داد: در این ایام حساس قشر بالنده و تاثیرگذار رسانه و مطبوعات به عنوان سفیران سلامت وظیفه کلیدی و اساسی دارند تا در مسیر کاهش تلفات انسانی ناشی از کرونا جهاد رسانه‌ای کنند.
رئیس خانه مطبوعات ایلام با اشاره به اینکه پس از نقش تاثیرگذار و مفید کادر درمان در مقابله با ویروس منحوس کرونا، رسانه‌ها موثرتر و موثق‌تر برای رجوع مردم هستند، گفت:  رسانه‌ها در کنار مردم، مسئولین و کادر درمان برای قطع زنجیره کرونا خواهند بود.
وی با ابراز تاسف از ابتلای جمعی از اصحاب رسانه استان به کرونا و فوت یکی از پیشکسوتان فعال رسانه در بحث مبارزه با کرونا، روزنامه نگار مرحوم «پژمان مهدوی‌فر» گفت: از دست دادن یکی از همکار ارزشمند رسانه‌ای و وضعیت جسمی تعدادی از اهالی رسانه‌ای گواهی بر مجاهدت صنف تاثیرگذار رسانه در مقابله با بیماری کرونا است و به عنوان سفیران سلامت تا پایان در کنار مردم برای شکست کرونا با تبعیت از قوانین محدودیت کننده خواهیم ماند.
شهبازی رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط آحاد مردم را در این شرایط خاص اجتناب ناپذیر خواند و افزود: ستاد استانی کرونا از فردا سه طرح عمده کرونایی شامل مدیریت، نظارت و آموزش محله محور، محدودیت تردد و ورود و خروج به شهرهای قرمز و نارنجی و تعطیلی نسبتا وسیع در سیستم اداری و بازار را به اجرا در خواهد آورد که امید به همکاری تک تک شهروندان و مدیران هست.
نظرات ارسال نظر