متحد ترامپ از او خواست شکست را بپذیرد

یکی از متحدان قدیمی دونالد ترامپ یکشنبه گفت زمان آن فرا رسیده تا رئیس جمهوری آمریکا به این بازی بی‌ثمر خود برای تغییر دادن نتایج انتخابات سوم نوامبر پایان دهد. او تیم حقوقی ترامپ را "مایه شرم ملی" توصیف کرد.
به گزارش فریاد، کریس کریستی، فرماندار سابق نیوجرسی که از متحدان وفادار دونالد ترامپ است، در مصاحبه با ای‌بی‌سی گفت که رئیس جمهوری آمریکا از ارائه هرگونه مدرکی مبنی بر تقلب ناکام مانده است و تیم حقوقی او به هم ریخته است و زمان آن است تا کشور در اولویت قرار بگیرد.
او گفت: اگر شما مدرکی از تقلب دارید، ارائه کنید.
کریستی همچنین از تلاش وکلای ترامپ برای تخریب چهره فرمانداران جمهوری‌خواهی که با ادعاهای او همراهی نکردند، انتقاد کرد. کریستی با اشاره به اتهام‌زنی سیدنی پاول به "براین کمپ" فرماندار جمهوری‌خواه جورجیا گفت: صادقانه بگویم که رفتار تیم حقوقی رئیس جمهوری آمریکا یک شرم ملی است.   
جورجیا بعد از درخواست روز شنبه کمپین ترامپ، بار دیگر بازشماری انجام خواهد داد اما بسیار بعید است که این بازشماری هم شکست انتخاباتی ترامپ را تغییر دهد. بایدن در این ایالت مقابل ترامپ به دو درصد برتری یا به عبارتی ۱۲ هزار و ۶۷۰ رای بیشتر دست یافته است. ترامپ فعلا به شکست اذعان نکرده است.
کریس کریستی یکشنبه گفت: این رفتار عصبانی‌کننده از سوی هر وکیلی به شمار می‌رود. وکلای ترامپ به صورت علنی اتهامات بیشماری مطرح می‌کنند اما تاکنون آنها را در دادگاه بیان نکرده‌اند چون در آنجا تبعاتی برای ارائه اطلاعات غلط وجود دارد.
او از جمله به سیدنی پاول اشاره کرد که یکی از وکلایی بود که پنج‌شنبه در کنفرانس خبری گروه حقوقی دونالد ترامپ حاضر شده بود و بدون ارائه شواهد گفت که سامانه رای‌گیری الکترونیکی در آمریکا میلیون‌ها رای را به نفع جو بایدن جابه‌جا کرده است؛ ادعایی که خود ترامپ هم چند بار تکرار کرده است. روز یکشنبه ستاد دونالد ترامپ در بیانیه‌ای گفت که خانم پاول عضو گروه حقوقی ترامپ نیست اما ترامپ چند روز پیش در توییتش به طور مشخص نام سیدنی پاول را هم به عنوان عضوی از گروه حقوقی‌اش ذکر کرده بود.
کریس کریستی همچنین تاکید کرد: بیرون دادگاه ادعای تقلب هست اما وقتی آنها به داخل دادگاه‌ها می‌روند، بحث تقلب را مطرح نمی‌کنند و حرفی از تقلب نمی‌زنند. ببینید، من طرفدار رئیس جمهور بوده‌ام. من دو بار به او رای داده‌ام اما انتخابات تبعاتی دارد و ما نمی‌توانیم طوری رفتار کنیم که گویی اتفاقی که اینجا اتفاق افتاده است، اتفاق نیفتاده است.
این فرماندار سابق نیوجرسی افزود: اگر شما تمایلی ندارید که جلو بیایید و مدرک ارائه کنید، به معنای آن است که مدرکی وجود ندارد. این کشور چیزی است که بیش از همه اهمیت دارد. همانقدر که من جمهوری‌خواه قدرتمندی هستم و عاشق حزبم هستم، این کشورم است که باید در جایگاه اول قرار بگیرد.
نظرات ارسال نظر