رئیس خانه مطبوعات و رسانه‌های استان ایلام:

مجلسی که تصویب منطقه آزاد تجاری مهران را رد کرد هیچوقت در راس امور نیست

رئیس خانه مطبوعات استان ایلام گفت: تسریع در تصویب منطقه آزاد تجاری مهران نوعی قدرشناسی از رشادت های مردم استان ایلام در دفاع از مرزهای زمینی و عقیدتی جمهوری اسلامی ایران است.
به گزارش فریاد، سامی شهبازی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی که با حضور محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، اظهار کرد: مردم استان ایلام قهرمان و مظلوم است به این معنا که در تمام عرصه‌ها از جمله تلاش برای پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، حضور پرشور در همه انتخابات‌ها و پذیرایی از زائران اربعین پیشتاز بوده و هست اما در اختصاص بودجه به این استان ظلم می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه چرا باید مردم و مسئولان استان برای جبران عقب ماندگی‌های ناشی از جنگ تحمیلی همواره باید خواهش و تمنا کنند؟! تصریح کرد: چرا باید استان‌های دیگر نسبت به ایلام بیشتر و بهتر در تخصیص‌ها دیده شوند؟
رئیس خانه مطبوعات استان ضمن قدردانی از زحمات استاندار و مجموعه مدیریتی استان برای تغییر این نگاه در مرکز، گفت: مسئولان باید قدر این مردم را بدانند و قدردانی آنها یعنی اینکه ایلام را ویژه ببینند و در تصویب منطقه آزاد تجاری مهران این قدر تعلل نکنند و بهانه نیاورند.
وی گفت: این چه عدالتی است که سامانه گرمسیری که در کردستان و کرمانشاه مورد بهره قرار بگیرد و در کنجانچم ایلام متوقف شود در صورتی که تنها ۳ هزار میلیارد برای تکمیل آن در این استان مرزی نیاز هست که مبلغی نیست؟!
این پیشکسوت رسانه افزود: از ۱۴۵۸ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق از خوزستان تا آذربایجان غربی و شامل ۵ استان ۴۳۰ کیلومتر آن که بسیار هم استراتژیک است در استان ماست و این مهم که امن‌ترین مسیر هم برای صادرات و تردد زوار هست باید مدنظر بماند.
وی تصریح کرد: در استان‌های همجوار قله‌های ثروت وجود دارد و اجازه هم نمی‌دهند ما بر حوزه نفت و گاز خودمان حتی تملک داشته باشیم تا جایی که آقای استاندار مستقیم از رئیس جمهور و هیئت وزیران مطالبه جدی و ایستادگی می‌کند. 
رئیس خانه مطبوعات استان فهم سیاسی مردم استان را در کشور بی بدیل خواند و افزود: این نوع نجابت و فهم مترقی باید محل قدردانی و احقاق حق آنها در حوزه‌های سرمایه‌گذاری و اشتغال باشد.
وی خطاب به دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مجلسی که تصویب منطقه آزاد تجاری مهران را رد کرد هیچوقت در راس امور نیست و نخواهد بود و الان مجمع باید با تدبیر جنابعالی از ۸ منطقه‌ای که تحت بررسی قرار دارد ۷ منطقه را مسکوت و فقط مهران را تصویب کند تا به عدالت نزدیک شود و حق به حقدار برسد.
وی اقدامات مجموعه امنیتی و نظامی استان را ستود و گفت: داشتن امن‌ترین استان کشور با کمترین هزینه یک افتخار ماندگار در منطقه ما است.
نظرات ارسال نظر