۱۳۴ هزار قلم داروی قاچاق در ایلام کشف شد

مدیرکل دفتر امور امنیتی و انتظامی استانداری ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۳۴ هزار و ۲۶۹ قلم انواع داروهای قاچاق در این استان شناسایی و ضبط شده است.
به گزارش فریاد، جوهر نادری اظهار داشت: این مقدار در دوره مشابه پارسال ۲۷۵ هزار و ۷۰۱ قلم بوده است که کشفیات امسال در مقایسه با سال گذشته کاهش ۵۲ درصدی را نشان می‌دهد.
وی افزود: مبارزه با داروهای قاچاق با توجه به اینکه با سلامت مردم سروکار دارد، از اولویت‌های ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز است و در این زمینه با قاطعیت با خاطیان برخورد و اجازه فعالیت داده نخواهد شد.
دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ایلام یادآور شد: همچنین در مدت یادشده ۳۳ هزار و ۱۶ عدد انواع لوازم آرایشی و بهداشتی از قاچاقچیان بدست آمده است در حالی که این تعداد طی ۹ ماه سال ۹۸ بیش از ۲۳ هزار عدد بود که از کاهش ۶۹ درصدی برخوردار است.
نادری تاکید کرد: مبارزه مستمر با قاچاقچیان در زمینه لوازم پزشکی نیز امسال در دستور کار قرار گرفت بطوریکه سه میلیون و ۹۴۰ هزار قلم از این تجهیزات کشف شد درحالیکه این مقدار در سال گذشته تنها ۳۰ قلم بوده است.
از ابتدای سال جاری تاکنون ۸۲۱ پرونده در حوزه قاچاق کالا و ارز در استان تشکیل شده که این مقدار در دوره مشابه پارسال ۵۹۲ پرونده بوده است.
ارزش پرونده‌های تشکیل شده برای کالاهای قاچاق کشف شده در این استان از ابتدای سال جاری تاکنون به ۵۱۰ میلیارد ریال می‌رسد.
استان ایلام با وجود داشتن ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق اما با توجه به نظارت مستمر نیروهای اطلاعاتی و انتظامی به نسبت سایر استان‌ها، پدیده قاچاق کالا و ارز شیوع کمتری دارد ولی با این وجود در سال‌های اخیر این پدیده در استان نیز تا حدی پررنگ شده است.
خبرنگار: سامی شهبازی
نظرات ارسال نظر