استاندار ایلام:

ارتقای رتبه ایلام از اول ابتلا و بستری کرونا به رتبه دوازدهم

استاندار ایلام با اشاره به اینکه در چند هفته اخیر آمار ابتلا و مرگ و میر بسیار بالا بود و استان در وضعیت بحرانی و قرمز قرار داشت، گفت: در این زمینه در رتبه اول کشور قرار داشتیم اما امروز طبق آماری که دریافت کرده‌ایم در حال حاضر وضعیت استان به رتبه دوازدهم
به گزارش فریاد، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، قاسم سلیمانی‌دشتکی در بازدید سرزده از نحوه اجرای محدودیت‌های جدید در سطح شهر ایلام، اظهار داشت: همکاری و مشارکت مردم در زمینه اجرای مصوبات و پروتکل‌های بهداشتی در حال نتیجه دادن است و شاهد کاهش چشمگیر آمار مبتلایان، بستری‌ها و مرگ و میر افراد در استان هستیم.
وی تاکید کرد: این کاهش به کمک رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این چند هفته اخیر و تعطیل‌ها و محدودیت‌هایی که اجرا شد به دست آمد و با همکاری مردم و اجرای کامل مصوبات و پروتکل‌های بهداشتی این وضعیت به مراتب بهتر می‌شود.
استاندار ایلام گفت: در خصوص مرگ و میرها در چند هفته گذشته به عدد ۱۱ نفر در روز رسیده بودیم که روز گذشته این میزان چهار نفر و امروز به ۲ نفر فوتی کاهش یافت.
سلیمانی دشتکی با تاکید بر اینکه تداوم همکاری مردم در اجرای دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی استان را از وضعیت قرمز خارج خواهد کرد، اظهار داشت: در میزان ابتلا و فوتی‌ها نسبت به آمار گذشته روند کاهشی داریم و البته این به همت یاری و همکاری خوب مردم، اصناف و بازاریان بدست آمده است و امیدواریم با ادامه این روند شاهد بهتر شدن اوضاع استان باشیم.
وی خواستار تداوم همکاری مردم شد و تاکید کرد: برای ادامه روند کاهشی آمارهای کرونا نیاز داریم مردم همچنان پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و در اجتماعات، عزاداری ها، جشن ها و دیگر مواردی که در پروتکل های بهداشتی آمده است حاضر نشوند.
استاندار ایلام از تعطیلی بیش از ۹۵ درصد بازار استان در همراهی با مصوبات و دستورالعمل های ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا خبر داد و گفت: طی بازدید از مراکز تجاری شهر ایلام و پاساژ های متعدد تجاری، مشاهده شد بیش از ۹۵ درصد اصناف و تمام پاساژها و بسیاری از مغازه‌ها تعطیل شده اند.
سلیمانی دشتکی با بیان اینکه بیشتر اصناف و بازاریان همکاری بسیار خوب و کاملی با ستاد کرونا داشته اند، افزود: اینجا لازم است از این عزیزان قدردانی و تشکر داشته باشم.
در این بازدید معاون امور اقتصادی استاندار ایلام، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت، رئیس اتاق اصناف و جمع دیگری از مدیران استان حضور داشتند.
نظرات ارسال نظر