امضای تفاهم‌نامه بین اداره کل ورزش و جوانان استان و دانشگاه ایلام

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام گفت: تفاهم نامه همکاری اجرای همایش تازه های علوم ورزشی و سلامت با موضوع برگزاری همایش ملی تازه های علوم ورزشی و سلامت با محورهای اصلی ورزش بین این اداره کل با دانشگاه ایلام امضا شد.
به گزارش فریاد، دکتر «مظفر علی شائی » اظهار داشت: این تفاهم نامه‌ها در خصوص اجرای همایش تازه های علوم ورزشی و سلامت با موضوع "برگزاری همایش ملی تازه های علوم ورزشی و سلامت با محورهای اصلی ورزش (فیزیولوژی و تغذیه ،مدیریت ،آسیب شناسی و حرکات اصلاحی ،بیومکانیک،مهندسی و فناوری ،رفتارحرکتی و روانشناسی)بین اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام و دانشگاه ایلام امضا شد.
وی ادامه داد: هدف از انعقاد این تفاهم نامه، توسعه ارتباط و همکاری‌های آموزشی، پژوهشی، ورزشی و اجرایی و همچنین استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود طرفین برای رشد و توسعه علمی  حوزه مذکور در استان ایلام است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام در ادامه گفت: علمی کردن ورزش گام نخست توسعه ورزش هم در بخش قهرمانی و هم بخش همگانی است و بر همین اساس هدایت طرح‌های پژوهشی و پایان نامه‌های دانشجویی باید در راستای نیازهای ورزش استان توسط دانشگاه باشد.
علی شائی در ادامه داد: این جلسه را منشا ادامه ای همکاری و تعام بیشتر با دانشگاه در راستای انجام پروژه های بعدی و تبدیل توانمندی های بالفعل به مهارت است که حمایت و اجرای این برنامه ها می‌تواند به علمی کردن ورزش کمک کند.
دکتر مهدی زاده معاونت پژوهشی دانشگاه ایلام دبیان کرد: دانشگاه ایلام از زیرساخت‌ها و تجهیزات مدرنی برخوردار است که باید از این ظرفیت‌های بالقوه در راستای استعداد یابی و شکوفا کردن استعدادهای ورزشی هم در بدنه دانشگاه و هم بیرون از این مرکز علمی به کار گرفته شود.
مهدی زاده با اشاره به مفاد این تفاهم نانه گفت :همکاری این دونهاد لزوم بهره گیری از تمام ظرفیت ها و توانمندی نیروهای انسانی و امکانات نرم افزاری و سخت افزاری است.
وی در پایان گفت :تداوم و کسب موفقیت های بیشتر در زمینه پژوهشی مرهون تلاش و تعامل بیشتر دانشگاه و اداره کل ورزش و جوانان است .
نظرات ارسال نظر