استاندار ایلام:

محدودیت در مناطق قرمز کرونا اعمال می شود

استاندار ایلام تاکید کرد: مناطق دارای وضعیت قرمز از نظر شیوع ویروس کرونا با محدویت تردد روبرو می شوند.
به گزارش فریاد، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی روز یکشنبه در حاشیه نشست ویدئو کنفرانس استانداران با رییس جمهوری از اعمال محدودیت ها در مناطق قرمز کرونا خبر داد و گفت: طبق مصوبه امروز ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، هر شهرستانی که به وضعیت قرمز می رسد ستاد استانی می تواند برای محدودیت یک هفته ای به وزیران بهداشت و کشور پیشنهاد بدهد تا در نهایت با تصویب رییس جمهوری به مرحله اجرا گذاشته شود.
وی افزود: همچنین از ۱۵ تیرماه، زدن ماسک در تمام محل های تجمع الزامی می شود.
استاندار ایلام از دیگر تصمیمات ستاد ملی کرونا گفت و یادآور شد: طبق مصوبه ستاد کرونا از فردا اضافه اجاره بها نسبت به سال قبل نباید در تهران بیشتر از ۲۵ درصد، در کلان شهرها بیشتر از ۲۰ و در بقیه شهرها بیشتر از ۱۵ درصد باشد.
وی با اشاره به این مطلب که در شرایط فعلی راهی جز مدیریت کرونا نداریم، گفت: برای مقابله با کرونا همه باید اصول بهداشتی را رعایت کنیم و فعلا راه دومی هم در کار نیست.
 استاندار ایلام با تاکید بر اینکه در شرایط پیش رو همه باید با رعایت پروتکل های بهداشتی و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به هم کمک کنیم، اضافه کرد: در روند مقابله با بیماری کرونا باید مراقب سالمندان و افرادی که بیماری زمینه ای دارند، باشیم.
وی با هشدار اینکه خطر ابتلا به کرونا در کمین شهروندان است، یادآور شد: باید به شدت مراقبت کرد چراکه حضور در تجمعات، گردهمایی ها، مراسمات جشن و عزا بصورت گروهی، عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در محیط های اجتماعی و محل کار و عدم استفاده از ماسک حرکت در جهت ابتلا به بیماری کرونا محسوب می شود و تاوان سختی برای کسانی که به این هدف خطرناک می رسند، متصور است.
بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداست، استان ایلام در وضعیت هشدار کرونا و در محاصره استانهای قرمز کرونا قرار دارد و سه شهرستان این استان شامل آبدانان، بدره و دهلران در وضعیت قرمز کرونا هستند.
نظرات ارسال نظر