۱۱۰ کیلومتر شبکه فیبر نوری در مسیر آبدانان - دهلران بهسازی می شود

مدیرکل ارتباطات زیرساخت ایلام از احداث و بهسازی ۱۱۰ کیلومتر شبکه فیبرنوری در مسیر ارتباطی شهرستان آبدانان به دهلران در سال جاری خبر داد.
به گزارش فریاد، به نقل از ایرنا، رضا حسن بیگی با اشاره به فعالیت های این شرکت در سال جاری اظهار داشت: شرکت ارتباطات زیرساخت در راستای توسعه ظرفیت شبکه های ارتباطی زیرساخت در استان در سال جاری و در صورت تامین اعتبار مورد نیاز از مرکز اجرای ۱۱۵ کیلومتر شبکه فیبرنوری مسیر ایلام - اسلام آباد را در راستای پایداری شبکه و پشتیبان مسیر شبکه ارتباطی جهت ایام بحران و پدافندی از جمله سیل، اربعین و… به عنوان مسیر چهارم ارتباطی استان با کشور را در برنامه دارد.
وی افزود: اجرا و احداث ساختمان پایانه فیبرنوری شهرستان ایوان در راستای توسعه ظرفیت شبکه و ظرفیت های ترانزیت استان از و بهسازی ۱۱۰ کیلومتر شبکه فیبر نوری در مسیر شهرستان آبدانان - دهلران از دیگر برنامه‌های شرکت ارتباطات زیرساخت در سال جاری است.
مدیرکل ارتباطات زیرساخت ایلام تاکید کرد: با اجرای بیش از ۵۳۰ کیلومتر شبکه فیبرنوری شرکت ارتباطات زیرساخت با هزینه‌ای بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال در ۲ سال گذشته در استان طول پروژه شبکه فیبرنوری زیرساخت هم اکنون به یک هزار و ۳۰۰ کیلومتر افزایش یافته است.
حسن بیگی اضافه کرد: این توسعه ظرفیت شبکه فیبرنوری در راستای تامین ظرفیت مورد نیاز شبکه ارتباطی استان، ارائه سرویس‌های ارتباطاتی و فناوری اطلاعات و دسترسی مشترکان به شبکه ارتباطی کشور و بین الملل و سرویس دهی مطلوب به زائران در ایام اربعین حسینی اجرا شده است.
وی ادامه داد: علاوه بر اجرای شبکه فیبرنوری، شرکت ارتباطات زیرساخت نسبت به افزایش ظرفیت دیتای شبکه از ۱۱۰ گیگابیت بر ثانیه به ۱۴۷ گیگابیت بر ثانیه کرده است که هم اکنون با وجود ظرفیت ایجاد شده تامین پهنای باند مورد نیاز کلیه شرکت‌های مخابراتی، اپراتورها و سایر سرویس دهندگان مخابراتی در استان برقرار است.
مدیرکل ارتباطات زیرساخت ایلام یادآور شد: وضعیت شبکه دیتای زیرساخت استان قبل از ایام شیوع ویروس کرونا حداکثر مصرف ۱۵ گیگابیت بر ثانیه در زمان پیک ترافیک نشان می داد که مقدار مصرف با توجه به نیاز و استفاده مردم از فضای مجازی به بیش از ۲ و نیم برابر معادل ۳۱ گیگابیت بر ثانیه افزایش یافت.
به گفته وی، هم اکنون در زمان پیک ترافیک حدود ۲۲ درصد حجم دیتای (اینترنت، اینترانت،vplsو...) شبکه زیرساخت در استان مصرف می‌شود و مقدار ۷۸ درصد حجم ترافیک مازاد جهت استفاده نیز تامین است.
نظرات ارسال نظر