معاون استاندار ایلام:

نگاه به دفاع مقدس نباید دولت محور باشد

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام‌ گفت: نباید صرفا با نگاه دولتی و اداری به موضوع دفاع مقدس توجه کرد و در این بحث باید از ظرفیت و قابلیت مشارکت بالای مردم و سازمان های مردم نهاد استفاده شود.
به گزارش فریاد، به نقل از ایرنا، محمد نوذری در نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس استان ایلام اظهار داشت: رمز ماندگاری دفاع مقدس اطلاع رسانی و روشنگری جنگ تحمیلی و حوادث پیرامون این موضوع و انتقال مفاهیم و دستاوردهای دفاع مقدس به نسل جوان است و باید واقعیت ها و آرمان های جنگ به نسل سوم و چهارم انقلاب معرفی شود.
وی با بیان اینکه استان ایلام از استان های پیشرو در دفاع مقدس است، افزود: وقتی جامعه شناسی جنگ هشت ساله بررسی می شود نقش زنان و مردان ایلامی در دفاع مقدس کاملا ملموس و بی نظیر است.
نوذری یاد آور شد: آنچه که امروز به عنوان سیاست اجرایی دفاع مقدس باید مد نظر قرار گیرد اهتمام به عملیاتی شدن شعار سال ۹۹ در جهت خود کفایی و بالابردن ضریب امنیتی و در راستای برنامه های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی است.
وی اضافه کرد: مهم ترین و عمده ترین سیاست اجرایی در بحث چهل سالگی انقلاب حضور و مشارکت مردم در برهه های حساس انقلاب است چرا که نتیجه جنگ هشت ساله را حضور گسترده مردم و تشکیل سازمان مردمی همچون سپاه ، بسیج و ارتش رقم زد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان ایلام نیز در این نشست با بیان اینکه امسال استان ایلام در زمینه برگزاری برنامه های چهل سالگی دفاع مقدس از جمله استان های پرترافیک کشور است، افزود: امسال بیش از ۴۰۰ برنامه با موضوع دفاع مقدس در سطح استان ایلام برگزار می شود.
سرهنگ محمد حسین پولادی افزود: هفته آینده همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر هفته دفاع مقدس آغاز می شود که برای این برنامه در روزهای واپسین سال ۹۸ و روزهای آغازین سال ۹۹ هماهنگی لازم اتخاذ شده است.
وی با بیان اینکه عمده برنامه دفاع مقدس در استان جمعیت محور است، تاکید کرد: برنامه های دفاع مقدس در استان در صورت موافقت ستاد کرونا و با رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی جمعیت محور برگزار می شود و ۱۲ کمیته در استان در حال فعالیت است.
پولادی همچنین یاد آور شد: اگر چنانچه به علت گسترش کرونا امکان برگزاری برنامه های عمومی با حضور مردم وجود نداشته باشد، این برنامه ها با ایجاد کارگروه فضای مجازی با هماهنگی رسانه ها و صدا و سیما برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه استاندار ایلام رییس ستاد چهل سالگی انقلاب در استان است، افزود: در همه شهرستان های استان در موازات این ستاد کمیته هایی در حال فعالیت هستند که ریاست ستاد هر شهرستانی بر عهده فرماندار و دبیر ستاد فرمانده سپاه آن منطقه است.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ایلام ادامه داد: بیشترین هدف سازمان حفظ آثار، حضور نوجوانان و جوانان بعنوان سرمایه اصلی کشور در برنامه هاست که در این راستا کارگاه های آموزشی بسیار خوبی برگزار شده است.
پولادی افزود: فضای بصری و تبلیغی شهر باید آمیزه ای از ارزش های دفاع مقدس باشد و شنبه هفته آینده غبار روبی مزار شهدا بصورت محدود و با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می‌ شود.
وی همچنین یاد آور شد: با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثار گران استان از جانبازان و رزمندگان عملیات بیت المقدس سرکشی و قدردانی خواهد شد.
در این نشست مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ورزش و جوانان، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان جهاد کشاورزی وسازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بصورت ویدیو کنفرانسی ضمن تشریح برنامه های خود در راستای برگزاری هر چه باشکوه تر برنامه های چهل سالگی انقلاب در استان اعلام آمادگی کردند.
نظرات ارسال نظر