امام جمعه ایلام:

رسانه‌ها به احیای فرهنگ زکات فطریه کمک کنند

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام بر فرهنگ‌سازی در زمینه پرداخت زکات فطریه تاکید کرد و گفت: ائمه جمعه و جماعات و رسانه‌ها نقش مهمی در زمینه تبیین و احیای فرهنگ زکات فطریه بین مردم جامعه دارند و باید نقش خود را ایفا کنند.
به گزارش فریاد، به نقل از ایرنا، حجت‌الاسلام و المسلمین الله‌نور کریمی‌تبار در نشست شورای زکات استان ایلام با محور زکات فطریه افزود: پرداخت زکات فطریه یکی از اصلی‌ترین فرایض ماه مبارک رمضان و جزیی از روزه است که همه مردم باید آنرا انجام دهند.
وی ادامه داد: پرداخت زکات تنها بر عهده روزه‌داران نبوده و برای همه مردم که توانایی مالی دارند واجب است.
رئیس ستاد زکات استان ایلام به هزینه‌کرد زکات فطریه اشاره کرد و گفت: در مصرف زکات فقرا و نیازمندان اصلی‌ترین دریافت‌کنندگان هستند که در این زمینه نزدیکان نیازمند در اولویت بوده و هدف اصلی رساندن مبالغ زکات فطریه به سفره نیازمندان واقعی است.
امام جمعه ایلام با عنوان اینکه در مواردی همچون خمس و زکات عمل به تکالیف و دستورالعمل‌های زکات بسیار حائز اهمیت است، افزود: هر نوع دستورالعملی در زمینه زکات فطریه نیز باید از طریق شورای زکات انجام شده و همه جزئیات مربوط به پرداخت و مصرف آن در نظر گرفته شود و به دست نیازمندان واقعی برسد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با ذکر اینکه میزان زکات فطریه امسال به‌زودی اطلاع‌رسانی می‌شود، افزود: در زمینه برپایی چگونگی نماز عید سعید فطر نیز دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با کرونا در اولویت قرار دارد.
نظرات ارسال نظر