راز و نیاز ایلامی ها با معبود در آخرین شب قدر

همزمان با فرا رسیدن آخرین شب از لیالی قدر مردم استان ایلام با توسل به ائمه اطهار و درگاه پروردگار متعال با شب زنده‌داری و نیایش در شهرها و روستاها تا سحرگاه امروز یکشنبه به عبادت و راز و نیاز با معبود پرداختند.
به گزارش فریاد، به نقل از ایرنا، به مومنان و روزه داران ایلامی قدر شبی که از هزار ماه برتر است را دانستند و برای رقم خوردن تقدیری نیکو به درگاه باری تعالی التماس و تضرع کردند.
مردم ایلام ساعات و لحظات آخرین شب از لیالی قدر را مغتنم شمردند و بهترین اعمال این شب را که دعا و توجه به معانی دعاست بجای آوردند و حاجات خود و دیگر مومنان را از خداوند متعال خواستار شدند.
محافل آخرین شب از لیالی قدر با تدابیر اندیشیده شده مسوولان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به صورت محدود در سه نقطه مصلای امام خمینی(ره) شهر ایلام، مزار شهدای گمنام و حرم مطهر امامزاده علی صالح(ع) شهرستان مهران برگزار شد.
شماری از مردم مومن و خداجوی این استان با حضور در این سه مکان، با احیا و شب زنده‌داری و قرایت ادعیه و مناجات خوانی به عبادت با معبود پرداختند.
شب زنده‌داران شب گذشته تا پاسی از شب را راز و نیاز و عبادت با معبود پرداختند و با انجام اعمال این شب نظیر قرائت ادعیه ویژه شب‌های قدر، دعای جوشن کبیر و ابوحمزه ثمالی، برپایی نماز ‭۱۰۰‬ رکعتی، برگزاری آیین قرآن به سر و خواندن زیارت های این شب، سرنوشتی نیکو و تقدیری خیر را از خداوند متعال درخواست کردند.
ایلامیان شب‌ زنده‌دار در نیایش‌هایشان در آخرین شب از لیالی قدر دعا برای بیماران بویژه بیماران کرونایی و حفظ سلامتی مدافعان سلامت مردم را از یاد نبردند.
روزه‌دارانی هم که بدلیل شرایط خاص این روزها و پیشگیری از گسترش کرونا، موفق به حضور در اماکن مذهبی برای بجای آوردن آیین‌های شب قدر نشدند از طریق پخش مستقیم تلویزیونی و در منازل خود به عبادت و راز و نیاز با پروردگار پرداختند.
آیین های لیالی قدر امسال به دلیل شیوع کرونا متفاوت از سال های قبل برگزار می شوند.
نظرات ارسال نظر