کرونا خرید اینترنتی در ایلام را ۱۰ برابر افزایش داد

مدیرکل پست ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون خرید اینترنتی در این استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ برابر افزایش یافته است.
به گزارش فریاد، به نقل از ایرنا، هدایت فیلی با اشاره به پویش«در خانه بمانیم و اینترنتی خرید کنیم» در ایام شیوع کرونا در کشور اظهار داشت: با اجرای این پویش شاهد استقبال و همراهی خوب مردم ایلام از این پویش بودیم که نشان از رویکرد مردم به استفاده از خدمات غیرحضوری است.
وی افزود: در ایام شیوع کرونا که سیستم حمل‌ و نقل عمومی و تردد بین استانی محدود شده بود، فعالیت پست بدون تعطیلی ادامه داشت و توانست در کمترین زمان ممکن بسته‌های پستی را در سطح استان و خارج از استان به مقصد برساند.
مدیرکل استان ایلام یادآور شد: تمام پستچی‌های استان به دستگاه کارت خوان و سامانه امضای الکترونیکی مجهز شده‌اند که این کار در راستای توسعه خدمات پست به مردم و لازمه توسعه تجارت الکترونیکی انجام شد.
وی در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی از تجهیز واحدهای توزیع پست استان به بیش از ۳۰ فقره دستگاه کارتخوان موبایلی نامه رسانی خبر داد و گفت: این اقدام مهم نیز بمنظور رعایت بهداشت فردی و عمومی، مبارزه با شیوع  ویروس کرونا و حذف پروسه تسویه حساب های مالی، جلوگیری از اخذ وجوه نقد و وصول تعرفه پستی و هزینه کالا از مشتریان از طریق دستگاه های کارتخوان موبایلی انجام می گردد.
مدیرکل پست ایلام تاکید کرد: با اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند و برداشته شدن محدودیت‌های اعمال‌ شده، همچنان افزایش خرید اینترنتی را در استان شاهد هستیم که این موضوع فرهنگ‌سازی برای خرید اینترنتی توسط مردم را نشان می‌دهد.
فیلی اضافه کرد: در راستای توسعه دولت الکترونیک و ارائه خدمات به صورت غیرحضوری، هم اکنون ۱۷۵ واحد دولتی و خصوصی در استان زیرمجموعه سازمان پست فعال‌ است که خدمات مختلفی را به مردم به صورت برخط ارائه می‌دهد.
وی افزود: همچنین در راستای تسریع بیشتر در روند ارائه خدمات به صاحبان مشاغل و کسب و کارها تسهیلات ویژه ای شامل امکان استفاده از پنل و نماد پستی رایگان در سامانه بازار الکترونیکی بدون الزام به راه‌اندازی وب سایت و اخذ نماد الکترونیک برای توسعه بیشتر کسب و کارهای حوزه تجارت الکترونیک برای متقاضیان واجد الشرایط، فروشگاه ها و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به بازاریابی فعال و اطلاع رسانی گسترده به کلیه فروشگاه های اینترنتی سطح استان به منظور جمع آوری به موقع مراسلات گفت: با تدابیر اتخاذ شده، موزعین و همکاران پست استان خدمات جمع آوری مراسلات مربوطه را به صورت روزانه به انجام خواهند رساند.
نظرات ارسال نظر