نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی:

مجلس باید نهاد تصمیم‌گیری عقلانی و عدالت محور باشد

نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت:مجلس نماد عقلانیت و عدالت خواهی است و تصمیم‌های عقلانی باید از سوی نمایندگان در کوره‌های عقلانیت پخته شود.
به گزارش فریاد، سارا فلاحی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: ایلام قلب ایران است هرچند ۹۵ درصد نفت و گاز غرب کشور در ایلام است اما مدیریت آنها در ایلام نیست و مردم ایلام طالب آزادی و استقلال سهمشان از اسارت شرکت نفت و گاز غرب کشور هستند.
نماینده ایلام، ایوان، چرداول، مهران، ملکشاهی و شیروان در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: ایلام دروازه مدیترانه و عتبات عالیات است، ۱۱ درصد گاز و ۴ درصد نفت کشور را در اختیار دارد، ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک با عراق دارد، هزاران گونه گیاه دارویی دارد، اما طرح گرمسیری‌اش با میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری رها شده است، زیرساخت‌های عمرانی، جاده ای و بهداشتی اش به گروگان بی‌مسئولیتی برخی از مسئولان درآمده است که ایلام را در حاشیه دریافت‌ها و پرداخت‌ها قرار داده‌اند.
فلاحی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: مجلس نماد عقلانیت و عدالت‌خواهی است هر جا نهادهای دیگر اسیر بازی‌های سیاسی و اقتصادی می‌شوند، اسیر حرکات تکانشی می‌شوند باید در مجلس تصمیم‌ها در کوره عقلانیت و عدالت‌خواهی پخته شوند و تدبیرها سربرآورد. بنابراین در مجلس است که باید سهم استان‌های به استضعاف کشیده شده، گرفته شود.
وی اظهار کرد: امروز اقتصاد، سیاست و فرهنگ این مردم برای عبور از بحران به راهبرد نیاز دارد باید از این مجلس صدای کارشناسی و راهبردی بیرون بیاید، وقتی راهبرد نباشد آن گاه ما معیشت مردم را گرفتار تراژدی یارانه ۴۵ هزار تومانی و دلار ۲۵ هزار تومانی می‌نماییم، وقتی راهبرد نباشد عدالت در پرداخت‌ها نیست.
فلاحی خطاب به نمایندگان مجلس، خاطرنشان کرد: بپذیریم که خود این اقتصاد را دچار تحریم کرده‌ایم و بپذیریم که در سایه عدم توجه به داشته‌های درونی و سوء مدیریت در سایه مشخص نکردن سهم پذیری اقتصادمان از جهان و در سایه رقابت‌های کور سیاسی این اقتصاد را با مشکل مواجه کرده‌ایم.
عضو کمیسیون امنیت ملی افزود امروز دیگر نمی‌توان با اسامی مستعار فساد ارزی و اقتصادی را به سلطان‌هایی نسبت داد که پشت هر کدامشان مسوولی بی‌مسوولیت است. این مسوولان اگر پشت این سلطان‌ها را خالی کنند این سلطانیسم فرو خواهد پاشید.
نماینده ایلام گفت: امروز نماد مظلومیت جمهوری اسلامی مدیران ناکارآمدی هستند که بلد نیستند داشته‌های ما را مدیریت کنند. 
نظرات ارسال نظر