معاون صنایع دستی، میراث فرهنگی استان مطرح کرد؛

ضربه سخت کرونا به صنایع دستی ایلام

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام گفت: معتقدیم اشتغالزایی صنایع دستی در استان در شرایط کنونی از بقیه بخش‌ها بیشتر است و مسئولان باید توجه بیشتری به این حوزه مهم داشته باشند.
به گزارش فریاد، نورالدین محسنی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار صنعتگر در این حوزه در استان مشغول به کار هستند و اگر مسئولان کمک کنند با برنامه‌ریزی ‌های انجام شده اشتغالزایی این حوزه جهش خوبی خواهد داشت.
وی در خصوص برنامه‌های این معاونت خاطرنشان کرد: چند سایت معتبر فروش صنایع دستی دعوت شده‌اند و صنعتگران را آموزش خواهند داد که این اتصال به سایت‌های فروش می‌تواند به رونق تولید منجر شود و خلاقیت و نوآوری ایجاد کند.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام بازارچه دائمی صنایع دستی ایلام را یک محل شاداب و سرزنده برای حفظ و معرفی بن‌مایه‌های فرهنگی استان دانست و گفت: در این بازارچه که معماری منحصر به فردی دارد هم اکنون ۲۳ فروشگاه و کارگاه صنایع دستی متنوع وجود دارد و بازارچه دائمی صنایع دستی شهرستان چرداول هم آماده بهره‌برداری است.
محسنی ادامه داد: در مرز بین‌المللی مهران برنامه راه‌اندازی بازارچه دائمی صنایع دستی را داریم و علاوه بر آن در ایام اربعین نمایشگاه موقت در شهر مهران هم خواهیم داشت.
وی کمبود اعتبار، بیمه صنعتگران و تسهیلات بلندت مدت با درصد بهره پایین را از مشکلات صنعتگران صنایع دستی استان خواند و اضافه کرد: بیماری کرونا ضربه سختی به صنایع دستی استان وارد کرده است و امیدواریم با رفع شدن آن بتوانیم مشکلات ناشی از آن را جبران کنیم.
نظرات ارسال نظر