استاندار ایلام:

امکان عزیمت موکب‌های اربعین به عراق از مرز مهران وجود ندارد

استاندار ایلام گفت: امکان عزیمت موکب‌های اربعین برای ارائه خدمات به زائران کشور عراق از طریق مرز مهران با توجه شرایط موجود شیوع کرونا و رایزنی‌های قبلی با مسوولان عراقی وجود ندارد و این امر به طور کامل منتفی است.
به گزارش فریاد، قاسم سلیمانی دشتکی روز یکشنبه در دیدار با فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با تاکید بر اینکه پایانه مرزی مهران و سایر مرزهای این استان امسال در ایام اربعین پذیرای هیچ زائری نیست، افزود: طبق مصوبات ستاد ملی کرونا مرزهای ایلام با کشور عراق برای تردد زائران به طور کامل مسدود است و هیچ‌گونه رفت و آمدی انجام نمی‌شود.
وی از بسته شدن مبادی ورودی استان برای تردد زائران به مرز مهران خبر داد و یادآور شد: با کمک نیروی انتظامی و دیگر دستگاه‌های مرتبط تردد زوار از مبادی ورودی استان در استان‌های همسایه کنترل می‌شود.
استاندار ایلام از مردم خواست: با توجه به اینکه بدلیل شیوع کرونا و بر اساس مصوبات ستاد ملی مرزهای دو کشور ایران و عراق برای تردد زوار بسته است و ترددی در آن‌ صورت نخواهد گرفت، به هیچ عنوان به استان سفر نکنند.
سلیمانی‌دشتکی همچنین با قدردانی از تلاش نیروزهای مرزبانی، تاکید کرد: نیروی انتظامی و مرزبانی همواره در خط مقدم نظم و امنیت در کشور و مرزها بوده و امروز این صلابت و اقتدار، بی‌بدیل و ستودنی است.
فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی(ناجا) نیز در این دیدار ضمن قدردانی از حمایت‌های استاندار ایلام در تامین امنیت بالا در مرزهای استان، گفت: فرماندهی مرزبانی ناجا در کنار دیگر نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی و سپاه پاسداران با حضور مقتدر خود امنیت و آرامش بالایی را در مزرهای کشور ایجاد کرده است.
سردار احمدعلی گودرزی از بسته شدن مرزهای کشور با عراق برای تردد زوار خبر داد و افزود: با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا تحت هیچ عنوانی این مرزها برای تردد زوار گشوده نخواهد شد و در این خصوص مرزبانی ناجا با آمادگی کامل به وظایف خود عمل خواهد کرد.
بنابر اعلام استاندار ایلام، مرز بین‌المللی مهران برای عبور زائران حسینی در ایام اربعین امسال بسته است و به هیچ عنوان اجازه ورود در این مرز داده نخواهد شد.
قاسم سلیمانی‌دشتکی اظهار داشت: بنابر اعلام مسئولان کشور عراق و باتوجه به فراگیری بیماری کرونا، استان ایلام و مرز بین‌المللی مهران پذیرای زائران حسینی نخواهد بود و در این راستا هیچ برنامه‌ای برای پذیرش زائران و خدمت‌رسانی به آنها در این مرز وجود ندارد.
وی افزود: بر اساس پروتکل‌های مصوب ستاد کرونای کشور راهپیمایی اربعین به عنوان کنگره جهان اسلام امسال برگزار نمی‌شود و موکب‌ها در مسیر مرز مهران حق برپایی و فعالیت ندارند.
نظرات ارسال نظر