نماینده ایلام در مجلس:

نظام بودجه‌ریزی کشور مبتنی بر عدالت نیست

نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: نظام بودجه ریزی کشور مبتنی بر عدالت نیست و مجلس یازدهم مصمم است حق استان‌های محروم را در این زمینه بگیرد.
به گزارش فریاد، علی‌اکبر بسطامی در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، ضمن قدردانی از حضور نمایندگان عضو چهار کمیسیون کشاورزی، صنایع و  اقتصادی در استان ایلام، اظهار کرد: رایزنی‌های لازم برای حضور رئیس مجلس و روسای کمیسیون‌های مختلف برای حضور در استان انجام شده و این سفرها انجام خواهد شد.
وی گفت: در آستانه برنامه هفتم توسعه کشور و بسته شدن بودجه ۱۴۰۰ هستیم  و یکی از برنامه‌های مجلس یازدهم اصلاح نظام بودجه‌ریزی است چون نظام بودجه‌ریزی کشور مبتنی بر عدالت نیست یعنی روند براساس ضرایب ملی است و حتی از سهم استان‌های محروم نیز ارقامی کم می‌شود و مصمم هستیم که حق استان‌های نفت‌خیز را در بودجه بگیریم.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استان‌های نفت‌خیز باید در بودجه به صورت ویژه دیده شوند و خوشبختانه در این سفر مشکلات استان در چند بخش از جمله نفت و گاز مورد بررسی قرار گرفت و در برداشت از میادین مشترک نفت و گاز عقب هستیم که امیدواریم این مشکل حل شود.
وی گفت: خواستار این هستیم که مرز تجاری مهران به صطور کامل در طول هفته باز باشد و صادرات از این مرز بیشتر شود، به عنوان مثال امروز دام‌های دامداران روی دستشان مانده است و باید بخشی از این دام صادر شود.
بسطامی گفت: امروز نهادهای کشاورزی و دامی بسیار گران شده و در طول یک ماه یک نهاده ۴۰۰ درصد گران شده است که زندگی مردم را با مشکلاتی مواجه کرده است.
وی تاکید کرد: رئیس سازمان برنامه و بودجه قول داده‌اند که خسارت و روستاهای بالادست سد سیمره به صورت نقدی پرداخت شود که امیدواریم هر چه سریع‌تر عملی شود.
نظرات ارسال نظر