پاک، روشن، مثل باران، مثل مروارید باش

مهندس مروارید، زلال و پاک در جایگاه مدیریت و تصمیم‌گیری و پیشبرد امور، اصل را بر توانمندی و تخصص دانسته و در بیان نظرات شجاعانه و مسئولانه اظهارنظر کرده است بی آنکه ذره‌ای ریا و تظاهر در آن مشاهده شود.
عبدالحمید کرمی*
مهندس محمدرضا مروارید فرزند برومند و باافتخار استان ایلام که به دعوت بزرگان و فرهیختگان و دلسوزان نظام ومردم استان برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام آمادگی نمودند و همین امر موجب شد موجی از امید و شور و نشاط در مردم ایجاد شود و همه نظرسنجی‌ها نشان از موفقیت ایشان و کسب آرای مردم در انتخابات پیش روی بود که در کمال ناباوری، هیات نظارت بر انتخابات صلاحیت ایشان را رد کرد و مانع از حضورشان در انتخابات شد!!!
متن اعتراضی جناب مهندس مروارید، داوطلب ردصلاحیت شده انتخابات مجلس شورای اسلامی دوره یازدهم در حقیقت دردنامه‌ای است از یکی از فرزندان راستین انقلاب اسلامی که مبارزات و مجاهدات خاندان نیک‌نام و معزز مروارید، از عهد رضاخان تاکنون، از خراسان و تهران تا قم و ایلام بر کسی پوشیده نیست.
این دردنامه بیانگر صداقت و شفافیت و صراحت همیشگی این خانواده بزرگ است که از زبان فرزند برومندشان بیان شده است که هیچوقت برای رسیدن به هدف، متوسل به دروغ و ریا و خودنمایی نشده‌اند و هرآنچه را به آن ایمان و اعتقاد داشته با مردم در میان گذاشته‌اند!
شجره طیبه خاندان مروارید که شاخه‌ای از آن در استان ایلام کاشته شد و تبدیل به درختی تناور گردید و مردم استان در سایه‌سار این درخت جز نیک‌نامی و عزت و خدمت از آنان ندیده‌اند و سال‌ها در خدمت به مردم استان شجاعت، صداقت و خدمت را معنا بخشیده‌اند و از هیچ کوششی به مردم استان مضایقه ننموده‌اند.
فرزند برومند این خاندان، جناب مهندس مروارید در مناصب مختلف کشوری و استانی در ارائه خدمات صادقانه الگویی از افتخار و سربلندی برای مردم استان و کشورند و در چهل سال خدمت بی‌منت و سابقه روشن در جایگاه‌های ملی و استانی از جمله دوران چهارساله استانداری ایلام بیانگر اخلاص، دست‌پاکی و دلسوزی است.
مهندس مروارید در طول دوران مسئولیت، هیچوقت داوطلب پست و عنوانی نبوده و هرآنچه را پذیرفته، بدون منت و بدون تمنا بوده است و به شایستگی تمام در پذیرش هر مسئولیتی با سعه صدر، صبر و مدارا کارنامه‌ای درخشان و پرافتخار در دست دارند که برای همه ما مایه عزت و سربلندی است.
مهندس مروارید، زلال و پاک در جایگاه مدیریت و تصمیم‌گیری و پیشبرد امور، اصل را بر توانمندی و تخصص دانسته و در بیان نظرات شجاعانه و مسئولانه اظهارنظر کرده است بی آنکه ذره‌ای ریا و تظاهر در آن مشاهده شود.
دردنامه ایشان بیانگر واقعیتی است که چرا چنین سرمایه‌های ارزشمندی چون مطهری‌ها، بهشتی‌ها، هاشمی‌ها و مرواریدها و... که نقش آنان در شکل‌گیری انقلاب و دفاع از حقوق مردم حقیقتی روشن و انکارناشدنی است از خدمت به نظام محروم و مردم را از برکت وجودشان بی‌بهره ساخت که نتیجه‌ای جز سرخوردگی و ناامیدی نداشته و ندارد.
به قول فریدون مشیری:
من نمی‌گویم در عین عالم
گرم پو تابنده هستی بخش
چون خورشید باش
تا توانی پاک روشن مثل باران
مثل مروارید باش
*فعال فرهنگی، اجتماعی
نظرات ارسال نظر