معرفی برندگان اسکار ۲۰۲۰

مراسم پایانی نود و دومین دوره جوایز سینمایی اسکار در دالبی تئاتر هالیوود برگزار شد.
به گزارش فریاد، فیلم «جوکر» به کارگردانی «تاد فیلیپس» با ۱۱ نامزدی پیشتاز این جوایز بود و پس از آن فیلم‌های «مرد ایرلندی»، «روزی روزگاری در هالیوود» و «۱۹۱۷» هر کدام در ۱۰ شاخه نامزد کسب جایزه بودند.
فیلم «داستان ازدواج» و فیلم کره‌ای «اَنگل» نیز هر کدام در ۶ شاخه شانس کسب جایزه داشتند.

فهرست نامزدهای نهایی و برندگان نودودومین دوره جوایز سینمایی اسکار:

بهترین فیلم بلند​
نامزدها:
مرد ایرلندی، جوکر، ۱۹۱۷، روزی روزگاری در هالیوود، اَنگل، جوجو ربیت، داستان ازدواج، فورد در مقابل فراری، زنان کوچک
برنده: انگل

بهترین کارگردانی
نامزدها: مارتین اسکورسیزی (مرد ایرلندی)، تاد فیلیپس (جوکر)، سم مندس (۱۹۱۷)، کوئنتین تارانتینو (روزی روزگاری در هالیوود)، بونگ جون هو (اَنگل)
برنده: بونگ جون هو (اَنگل)

بهترین بازیگر نقش اول مرد
نامزدها: آنتونیو باندراس (درد و شکوه)، لئوناردو دی‌کاپریو (روزی روزگاری در هالیوود)، آدام درایور (داستان ازدواج)، واکین فینیکس (جوکر)، جاناتان پرایس (دو پاپ)
برنده: واکین فینیکس (جوکر)

بهترین بازیگر نقش اول زن
نامزدها:
سینتیا اریوو (هریت)، اسکارلت یوهانسن (داستان ازدواج)، سیرشا رونان (زنان کوچک)، چازلیز ترون (بمب‌ شل)، رنی زلوگر (جودی)
برنده: رنی زلوگر (جودی)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
نامزدها:
تام هنکس (یک روز زیبا در محله)، آنتونی هاپکینز (دو پاپ)، آل پاچینو (مرد ایرلندی)، جو پشی (مرد ایرلندی)، برد پیت (روزی روزگاری در هالیوود)
برنده: برد پیت (روزی روزگاری در هالیوود)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن
نامزدها: کتی بیتس (ریچارد جول)، لارا درن (داستان ازدواج)، اسکارلت یوهانسن (جوجو ربیت)، فلورنس پو (زنان کوچک)، مارگو روبی (بمب‌شل)
برنده: لارا درن (داستان ازدواج)

بهترین فیلم بین‌المللی
نامزدها: کورپس کریستی (لهستان)، سرزمین عسل (مقدونیه شمالی)، بینوایان (فرانسه)، درد و شکوه (اسپانیا)، اَنگل (کره جنوبی)
برنده: انگل (کره جنوبی)

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی
نامزدها:
مرد ایرلندی، جوجو ربیت، جوکر، زنان کوچک، دو پاپ
برنده: جوجو ربیت

بهترین فیلم‌نامه اصلی
نامزدها:
چاقوکشی، داستان ازدواج، ۱۹۱۷، روزی روزگاری در هالیوود، اَنگل
برنده: انگل

بهترین مستند بلند
نامزدها:
کارخانه آمریکایی، غار، لبه دموکراسی، برای سما، سرزمین عسل
برنده: کارخانه آمریکایی

بهترین انیمیشن بلند
نامزدها:
چگونه اژدهای خود را تربیت کنید: دنیای پنهان، من بدنم را از دست دادم، کلاوس، لینک گمشده، داستان اسباب‌بازی ۴
برنده: داستان اسباب‌بازی ۴

بهترین تدوین
نامزدها: فورد در مقابل فراری، مرد ایرلندی، جوجو ربیت، جوکر، اَنگل
برنده: فورد در مقابل فراری

بهترین موسیقی متن
نامزدها:
جوکر، زنان کوچک، داستان ازدواج، ۱۹۱۷، جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر
برنده: جوکر

بهترین ترانه اصلی
نامزدها:
داستان اسباب بازی ۴، راکتمن، موفقیت، منجمد ۲، هریت
برنده: راکتمن

بهترین فیلمبرداری
نامزدها:
مرد ایرلندی، جوکر، فانوس دریایی، ۱۹۱۷، روزی روزگاری در هالیوود
برنده: ۱۹۱۷

بهترین طراحی لباس
نامزدها:
مرد ایرلندی، جوجو ربیت، جوکر، زنان کوچک، روزی روزگاری در هالیوود
برنده: زنان کوچک

بهترین مستند کوتاه
نامزدها:
در غیبت، یادگرفتن اسکیت در منطقه جنگی، زندگی از من سبقت می‌گیرد، سورمن سنت لوئیس، قدم بزن بدو چا-چا
برنده: یادگرفتن اسکیت در منطقه جنگی

بهترین چهره‌آرایی
نامزدها:
بمب شل، جوکر، جودی، مالفیسنت: سردسته اهریمنان، ۱۹۱۷
برنده: بمب شل

بهترین طراحی تولید
نامزدها:
مرد ایرلندی، جوجو ربیت، ۱۹۱۷، روزی روزگاری در هالیوود، اَنگل
برنده: روزی روزگاری در هالیوود

بهترین جلوه‌های ویژه
نامزدها:
انتقام جویان: آخر بازی، مرد ایرلندی، شیرشاه، ۱۹۱۷، جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر
برنده: ۱۹۱۷

بهترین صداگذاری
نامزدها:
به سوی ستارگان، فورد در مقابل فراری، جوکر، ۱۹۱۷، روزی روزگاری در هالیوود
برنده: ۱۹۱۷

بهترین تدوین صدا
نامزدها:
فورد در مقابل فراری، جوکر، ۱۹۱۷، روزی روزگاری در هالیوود، جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر
برنده: فورد در مقابل فراری

بهترین فیلم کوتاه
نامزدها: برادری، باشگاه فوتبال نفطه، پنجره همسایه‌ها، ساریا، یک خواهر
برنده: پنجره همسایه‌ها

بهترین انیمیشن کوتاه
نامزدها:
دختر، عشق مو، کیتبول، به یاد ماندنی، خواهر
برنده: عشق مو
نظرات ارسال نظر