کَشتی کُشتی ایران ناخدایی مثل رسول خادم می‌خواهد

فضای کشتی ایران با استعفای رئیس این فدراسیون یعنی رسول خادم که در دوران حضورش در این فدراسیون کشتی ایران را متحول کرد ملتهب شده و بسیاری از خانواده کشتی مستقر در این فدراسیون با استعفای خودشان ثابت کردند که خواهان رسول و خادم کشتی ایران هستند

غلامرضا بادکوبه*
فضای کشتی ایران با استعفای رئیس این فدراسیون یعنی رسول خادم قهرمان جهان و المپیک که در دوران حضورش در این فدراسیون، کشتی ایران را متحول کرد ملتهب شده و بسیاری از خانواده کشتی مستقر در این فدراسیون با استعفای خودشان ثابت کردند که خواهان رسول و خادم کشتی ایران هستند.
اعضای کمیته فنی و تمامی روسای هیأت‌های کشتی سراسر کشور و… همه و همه استعفا دادند تا جامعه کشتی به این باور برسد که کَشتی پرطلاطم کشتی ایران فقط با ناخدایی رسول خادم می‌تواند از اقیانوس بی‌کفایتی و بی‌درایتی بعضی از لاف‌زنان و دشمنان قسم‌خورده کشتی به سلامت به ساحل نجات برسد تا بتوانیم باز هم در جهان کشتی آقایی و بزرگی کنیم.
متاسفیم که هر روز باید به شکلی خسته‌کننده به آنهایی بپردازیم که در هر شرایطی ساز خود را می‌نوازند، آن هم چه ساز ناکوکی که صدای همه را در می‌آورد!
یک روز از پست حساس و ارزشمند رسول خادم در اتحادیه جهانی کشتی می‌نالند و روزی دیگر کرسی او را یک کرسی بی‌اعتبار و شخصی می‌خوانند!
روزی از عناوین متعدد و مدال‌های رنگارنگ کشتی‌گیران ما در میادین بین‌المللی دلشان به درد می‌آید و روزی دیگر از ناکامی کشتی‌گیران آزادکار در فرانسه به هلهله می‌پردازند تا بپذیریم که آنها افرادی زبون و در هر شرایطی به فکر خود، منافع و البته جیب گشادشان هستند تا بلکه بتوانند با حضور بی دردسر در کشتی، آنرا پر کنند و به ریش همه بخندند!
به هر تقدیر امروز کشتی ایران صاحب واقعی‌اش را در اوج ناملایماتی‌ها در کنار ندارد، صاحبی که طی چندین سال حضور در رأس این فدراسیون ثابت کرد که کشتی پرافتخار و پرطرفدار و البته ورزش اول کشورمان فقط به مدیری مثل او نیاز دارد و نباید اجازه دهیم تا او بخاطر تعدادی حراف و یاوه‌گو، عطای کار کردن را به لقایش ببخشد و میدان را برای این لاف‌زنان خالی سازد!
رسول کشتی ایران می‌خواهد برود، اما انگار کشتی ایران می‌خواهد برود! چرا که در فدراسیون چه از پیشکسوتان پرافتخار جهان و المپیک و چه از جوان‌ترهایش همه می‌خواهند به دنبال خادم کشتی بروند چون اعتقاد دارند کشتی بدون خادم یعنی شکسته شدن کَشتی کشتی در ساحل ناامیدی!
حیدری، قهرمان پرآوازه جهان و المپیک مثال خوبی زد، او خادم را سربازی خواند که برای حضور در یک جنگ تمام عیار فاقد فشنگ است! به راستی حرف حیدری بیانگر درک و فهم یک اسطوره فهیم و تحصیل کرده است اما چه سود که بعضی‌ها با شکستن گوش خود می‌خواهند به هر شکلی که شده خود را در جمع گوش‌شکستگان واقعی جا بزنند تا بلکه به اعتبار و شخصیتی دست یابند!
دلمان می‌سوزد که بعضی‌ها حتی قدرت درک یک بچه را ندارند تا بتوانند با منطق و از سر دلسوزی تصمیم بگیرند و به تجزیه و تحلیل اتفاق‌های رخداده بپردازند نه اینکه سخنان رسول در ارتباط با کشتی نگرفتن با نمایندگان رژیم غاصب اسرائیل را که گفته متولیان امر باید با مذاکره مستقیم با کمیته بین‌المللی المپیک و استفاده از ظرفیت دیپلماسی سیاسی و ورزشی این موضوع حل شود به شکلی که خودشان به آن علاقه دارند عنوان می‌دارند و از آب گل‌آلود به نفع خود و بر علیه کشتی ایران ماهی بگیرند!
ای کاش رسول و خادم کشتی بازگردد و یک بار دیگر کشتی را برای رسیدن به اوج اقتدار هدایت کند ولی امیدواریم دکتر سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان با توجه بیشتر و بودجه مناسب‌تر به یاری این فدراسیون می‌آمد تا خادم کشتی ایران اعتبار بین‌المللی‌اش را که باید صرف اقتدار کشتی ایران در سطح جهان شود خرج خرید گوشت، مرغ، برنج و تهیه بلیط هواپیمای کشتی‌گیران نمی‌کرد، که این اوج ناسپاسی نسبت به او و کشتی پرافتخار ایران است.

*پیشکسوت ورزشی‌نویس

نظرات ارسال نظر