توافق نامیمون نوبخت و نمکی

رضا رستمی*
با انتخاب دکتر نمکی و رابطه و سابقه‌ای که با دکتر نوبخت داشت به عنوان وزیر بهداشت بارقه امیدی در دل کارکنان و بازنشستگا‌ن وزارت بهداشت ایجاد شد که احتمالاً وزیر جدید عمده مشکلات مالی و معیشتی آنان را بیش از وزرای قبلی و با سهولت بیشتری حل کند.
اواسط شهریورماه امسال بود که دکتر نوبخت اعلام کرد تا اوایل مهر همه مطالبات بازنشستگان پرداخت می‌شود اما فقط چند روز گذشت که باز هم اعلام شد با توافق بین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و وزارت بهداشت قرار شده مطالبات بازنشستگان کشوری و لشگری پرداخت اما بازنشستگان وزارت بهداشت حداکثر تا یک ماه بعد مطالبات خود را دریافت خواهند کرد.
چند سوال ساده و کوتاه:
این توافق چرا با سایر وزارتخانه‌ها صورت نگرفت؟ گناه بازنشستگان وزارت بهداشت در این میان چه بود؟ آیا در این رابطه از این قشر زحمتکش نظرخواهی توسط وزارت متبوع صورت گرفت؟ از شهریور تا اکنون که چند روز از دی‌ماه هم سپری شده است، آیا در حساب و کتاب شما یک ماه نشده است؟ و...
عدم اعتراض و تحصن و تظاهرات توسط بازنشستگان وزارت بهداشت که فقط از نجابت آنان است آیا باید تا این حد شما مسئولان را بی‌خیال کند که هیچ توجهی به مشکلات عدیده آنان نشود؟ 
ناگفته نماند که طبق شنیده‌ها این بار هم استان ایلام در این زمینه جزو استان‌هایی است که مثل همیشه چندان دیده نمی‌شود چرا که بیشتر استان‌های برخوردار، مشکل خود را با رایزنی و... حل کرده‌اند. 
آقایان دکتر نوبخت و نمکی؛ آه بازنشستگان وزارت بهداشت هم در دنیا و هم آخرت یقه شما را خواهد گرفت.
*سردبیر هفته نامه مانشت