هشدار هیات نظارت ایلام نسبت به تبلیغات زودهنگام انتخاباتی

به گزارش فریاد، به نقل از ایرنا، یوسف امیدی در گفت وگویی خبری تصریح کرد: افراد داوطلب و نامزد حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی نباید  در نشست‌ها و محافل عمومی اعم از ساحت عمومی یا فضای مجازی اقدام به تبلیغ از طریق سخنرانی و دیگر موارد  ممنوعه کنند.
وی اضافه کرد: اگر فردی اقدام به چاپ کارت تبلیغاتی، درج مقاله در روزنامه، و یا برگزاری جلسات عمومی با مردم نماید در پرونده آنان ثبت شده و هنگام بررسی صلاحیت مورد توجه قرار می‌گیرد.
وی به نظارت شورای نگهبان بر گروه‌ها و شبکه‌های اجتماعی و فعالیت کاندیداهای احتمالی در این حوزه اشاره کرد و گفت: هر نوع تشکیل گروه تبلیغاتی در راستای معرفی کاندیدا، برنامه‌ها و اهداف آنان در این گروه‌ها چه توسط خود کاندیدا و چه از سوی دوستان منتسب به آنان باشد برخورد قانونی شده و در پرونده آنان درج می‌شود.
وی گفت: بحث انتخابات و معرفی کاندیداهای مدنظر در گروه‌ها و شبکه‌های اجتماعی توسط مردم، که هر فردی بخواهد کاندید مورد نظر خود را معرفی کند بدون اینکه خود کاندیدا در گروه حضور داشته باشد بلامانع است.
امیدی در عین حال افزود: از آنجا که پروسه تبلیغات، زمان‌بر می‌باشد فعالیت‌های چهره به چهره با افراد و جلسات خانگی که عموماً توسط کاندیداها انجام می‌شود گرچه خلاف است اما به دلیل نارسایی که در این زمینه در قانون وجود دارد، قابل اغماض است.
امیدی تصریح کرد: حضور هر کدام از کاندیداهای انتخاباتی در جمع‌های عمومی و نشست‌های سیاسی، تبلیغات زودهنگام تلقی شده و از دید شورای نگهبان پنهان نخواهد بود و قطع یقین با ثبت در پرونده انتخاباتی فرد، موقع تعیین صلاحیت اعمال خواهد شد.