استاندار ایلام:

همکاری سپاه با دولت برای کاهش مشکلات جامعه انکارناپذیر است

استاندار ایلام گفت: عملکرد جهادی و انقلابی سپاه استان در همه حوزه ها و دوره ها قابل تقدیر بوده و مشارکت سپاه با دولت در رفع یا کاهش مشکلات مردم بی بدیل و غیر قابل انکار است.
به گزارش فریاد، به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، حسن بهرام‌نیا روز سه شنبه در دیدار با فرماندهان سپاه استان اظهار داشت: اگر امروز بدخواهان ایران اسلامی این مجموعه انقلابی را نوک پیکان کینه‌توزی خود قرار داده‌اند، به دلیل اثرگذاری این نیروی شایسته و پرتوان در ایستادگی در مقابل دشمن است.
وی افزود: همکاری فرماندهی ارشد سپاه در استان ایلام و مجموعه‌های تابعه این نهاد خدمتگذار و مردمی به طور قطع و یقین افق‌های بسیار خوب و روشنی را برای استان ایجاد خواهد کرد.
استاندار ایلام ادامه داد: سردار سلیمانی به عنوان چهره برجسته جبهه مقاومت در برابر استکبار جهانی بود و امروز سپاه منادی حق طلبی آزادگان در سرتاسر عالم است و مکتب شهید سلیمانی فراتر از مرزها را در برگرفته و هیمنه دشمن را بیش از پیش به در هم شکسته است.
بهرام‌نیا یادآور شد: سپاه و بسیج در همه برهه‌های حساس از پیشقراولان اصلی دفاع از کشور و انقلاب اسلامی هستند و سپاه با همه دولت‌ها در انقلاب اسلامی همکاری داشته و حفظ و دفاع از نظام و انقلاب از اهداف اصلی سپاه بوده است.
وی اضافه کرد: هر دولتی با هر سلیقه‌ فکری و جناحی که در کشور روی کار آمده است، سپاه فارغ از هرگونه جناح و تفکر سیاسی دولت‌ها در مواقع لزوم و حساس پای کار بوده و تمام امکانات و نیروی خود را برای کمک به دولت و مردم به کار گرفته است. 
استاندار ایلام با بیان این که این دولت فعلی نیز برآمده از اراده‌ و رای مردم است، تاکید کرد: مردم با نگاه به حضور میدانی، کارآمدی، روحیه جهادی و انقلابی رییس جمهور و دولتمردان، به آینده کشور برای رفع مسایل و مشکلات موجود، امیدوار هستند.
بهرام‌نیا حضور میدانی مسوولان استان در میان مردم و پیگیری مشکلات آنها را ضروری دانست و گفت: راه حل رفع مسائل و مشکلات پیش رو، داشتن روحیه جهادی مسوولان و همراهی و همدلی مردم با آنان در صحنه است.
وی اضافه کرد: باید از ظرفیت‌های بالقوه خود استان برای کار کردن و خدمت به مردم بهره‌گیری کنیم و در این راستا از ظرفیت عظیم نیروی انسانی توانمند بومی استان نیز نباید غافل شد.
وی تاکید کرد: هدف همه مسوولان اعتلای نظام و پیشرفت کشور است و در این راستا از توان سپاه پاسداران به عنوان یکی از ظرفیت‌های مهم برای رفع مسائل، مشکلات و توسعه استان باید بهره‌گیری بهینه کرد.
فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام هم در این دیدار به آمادگی مجموعه سپاه و بسیج استان برای حضور در صحنه خدمت‌رسانی به مردم اشاره کرد و گفت: در قرارگاه محرومیت‌زدایی استان با ریاست استاندار، سپاه به عنوان یکی از ارکان و اعضای مهم این قرارگاه تاکنون خدمات ارزنده‌ای در مناطق محروم نیز انجام داده است.
سردار جمال شاکرمی با بیان اینکه وظیفه سپاه حضور همیشگی در صحنه است، افزود: حال که یک دولت انقلابی با گفتمان انقلاب اسلامی و رییس جمهوری در تراز انقلاب در رأس کار است، وظیفه سپاه نیز دوچندان شده و آماده خدمت گذاری صادقانه در هر مکان و زمانی است.
وی با تاکید بر اینکه تضعیف دولت در این شرایط خاص به صلاح نیست و سپاه در همه حال به ویژه در هنگام سختی ها، در کنار دولت است، اظهار داشت: در این شرایط سخت رفاه و آرامش مردم برای ما سپاه در اولویت است و همگام و همراه با مسوولان دولت برای رفع مشکلات مردم در هر زمان و مکانی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.
شاکرمی ادامه داد: امروز همه‌ مولفه‌های پیش برنده فراهم است و سپاه علاوه بر وظیفه ذاتی امنیت و دفاع از ایرانی اسلامی، در همه حوزه‌ها از جمله بحث عمران و آبادانی، اربعین، حوادث و بلایای طبیعی، محرومیت‌زدایی و ... نیز پیشگام بوده و بسیج نیز با وجود تجهیزات اندک خود اما منشاء خدمات صادقانه زیادی برای استان به ویژه مناطق محروم است.
فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام یادآور شد: در راستای ارائه خدمات متنوع به استان ایلام در حوزه‌های مختلف از تمامی ظرفیت سپاه و بسیج استفاده کرده‌ایم و خدمات بسیار خوبی در مناطق محروم استان رخ داده است.
سردار شاکرمی با اشاره به مشکلات اقتصادی پیش روی کشور هم گفت: هم اکنون همراهی، هماهنگی و فضای همدلی در تمامی ارکان نظام در کل کشور از جمله مجلس شورای اسلامی، دولت، قوه قضاییه و قوای نظامی و انتظامی ایجاد شده است و باید از این فرصت و ظرفیت موجود برای خدمت به مردم و رفع مشکلات استفاده شود.
در این دیدار نماینده ولی فقیه در سپاه امیر المومنین (ع) و جمعی از فرماندهان سپاه استان ایلام نیز حضور داشتند.
نظرات ارسال نظر