پرداخت خسارت حفاری به ۱۳۱ روستای استان ایلام

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام از پرداخت مطالبات سنواتی ۱۳۱ دهیاری استان مربوط به سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ خبر داد.
به گزارش فریاد، عباس شمس‌اللهی با اشاره به اینکه بهسازی معابر و ترمیم آسیب‌های ناشی از حفاری معابر روستایی توسط شرکت گاز از محل اعتبارات بند «د» و «ق» قانون بودجه پرداخت شده است، اظهار داشت: مطالبات ۱۳۱ روستای استان ایلام به دهیاری‌ها پرداخت شد.
مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با بیان اینکه به این تعداد روستا بر اساس میزان حفاری صورت گرفته بین ۵ تا ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است، افزود: بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال مطالبات سنواتی دهیاری‌های سطح استان پرداخت شده است.
وی یادآوری کرد: این مجموعه به منظور ارائه خدمات‌رسانی مطلوب و استفاده از انرژی پاک، جلوگیری از مهاجرت روستائیان، محرومیت‌زدایی، جلوگیری از تخریب منابع طبیعی و قطع درختان، کاهش آلودگی محیط زیست ناشی از استفاده از سایر سوخت‌ها، گازرسانی به روستا‌های محروم و کمتر توسعه یافته را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار داده است.
شمس‌اللهی از ضریب نفوذ ۱۰۰ درصدی گاز در مناطق شهری و ۹۷ درصدی در حوزه روستایی استان خبر داد و گفت: شرکت گاز استان در طول چند سال اخیر تعداد زیادی از روستا‌های استان گازدار نموده که میزان حجم عملیات گازرسانی در استان و میزان هزینه‌های تأمین اعتبار شده برای آحاد مختلف مردم قابل لمس است.
وی با بیان اینکه تاکنون ۵۰۱ روستا در استان گازدار شده است، افزود: شرکت گاز ایلام برنامه‌های مختلفی برای گازدار شدن مناطق مختلف روستایی در دست اقدام دارد که انتظار می‌رود در کمترین زمان ممکن اجرایی شود.
نظرات ارسال نظر