کنترل کیفیت بیش از ۶ هزار کالا در پالایشگاه گاز ایلام

رئیس بازرسی فنی شرکت پالایش گاز ایلام گفت:در ۸ ماهه گذشته امسال در قالب ۶۰ درخواست بازرسی از ۶ هزار و ۴۷۴ عدد کالا بازرسی به عمل آمد که ۶۴ عدد آن‌ها معیوب شناسایی و رد شد،
به گزارش فریاد، بهزاد پرچم‌پور اظهار داشت: در این مدت (هشت ماه گذشته امسال) به منظور نظارت بر کیفیت کالا‌های تامینی و پروژه‌های ساخت، ۱۹ برنامه‌ی طرح و آزمون بازرسی تدوین و ابلاغ شده است.
وی افزود: علاوه بر بازرسی کالا و ساخت تجهیزات، بازرسی تجهیزات بالابری و کمک بالابری، بازرسی‌های دوره‌ای، مدیریت تست و کالیبراسیون شیر‌های اطمینان، انجام آزمون‌های غیر مخرب پیشرفته و ارزیابی قابلیت سرویس‌دهی تجهیزات، پایش سیستم‌های حفاظت کاتدیک، پیگیری پیاده‌سازی نظام مدیریت خوردگی برمبنای تغییرات فرآیند و مشارکت در برنامه‌های آموزشی از مهمترین اقدامات انجام شده تا پایان آبان ماه امسال بوده است.
پرچم پور عنوان کرد: در ۶ ماهه اول سال جاری از ۱۴۹ مورد ادوات بالابری و کمک بالابری بازرسی به عمل آمد و برای آن‌ها گواهینامه صادر شده است.
وی تصریح کرد: در حوزه بازرسی فنی مکانیک لیست شیر‌های اطمینان تجمیع شد که هم اکنون طبق برنامه‌ریزی‌های قبلی تست و کالیبراسیون آن‌ها انجام و لیست مذکور بصورت ماهیانه بروزرسانی می‌شود.
پرچم پور با بیان اینکه ۴ تجهیز ثابت مورد آزمون‌های غیرمخرب پیشرفته شامل PAUT و TOFD قرار گرفته اند خاطرنشان کرد: اخیرا تدوین دستورالعمل ارزیابی قابلیت سرویس‌دهی تجهیزات (FFS) شرکت ملی گاز با مشارکت فعال بازرسی فنی پالایشگاه گاز ایلام صورت پذیرفته است.
وی با اشاره به اینکه از دیگر پروژه‌های جاری بازرسی فنی در این مدت انجام وظایف محوله در رابطه با راه‌اندازی واحد شیرین‌سازی اتان بوده است، گفت: در راستای حمایت از تولید داخل با یک شرکت دانش بنیان سازنده دستگاه قرائت پروب‌های ER همکاری آغاز شده و تست‌های عملکردی دستگاه در حال حاضر در این پالایشگاه در دست انجام است.
پرچم‌پور به مهمترین اقدامات برای کنترل خوردگی تجهیزات این واحد صنعتی اشاره کرد و افزود: تعیین پارامتر‌های فرآیندی اثرگذار بر خوردگی و حدود استاندارد و بحرانی آن‌ها در واحد‌های شیرین‌سازی انجام شده است که هم اکنون مورد پایش هستند و در جلسات منظم ماهیانه با همکاری دیگر واحد‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرند.
وی به تعمیرات اساسی امسال در این پالایشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: از تجهیزات ثابت و خطوط پایپینگ مطابق برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده، بازرسی و ضخامت سنجی به عمل آمد و بر اجرای درخواست کار‌های تعمیراتی صادره، هیدروتست، فیتاپ، جوشکاری، تنش زدایی، تست و کالیبراسیون شیر‌های اطمینان، تست تجهیزات برقی و ابزار دقیقی، اجرای پوشش و رنگ آمیزی مخازن ذخیره و تحت فشار نظارت دقیق شد تا از سلامت و قابلیت سرویس‌دهی تجهیزات و تاسیسات اطمینان حاصل شود.
نظرات ارسال نظر