واکسیناسیون بیش از پنج هزار مادر باردار ایلامی در برابر کرونا

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: تاکنون پنج هزار و ۱۱۵ مادر باردار استان در برابر ویروس کرونا واکسینه شده‌اند.
به گزارش فریاد، دکتر محمد کریمیان در نشست ستاد کرونا استان اظهار داشت: از پنج هزار و ۱۱۵ مادر باردار ایلامی که در برابر کرونا واکسینه شده‌اند ۲ هزار و ۳۰۸ نفر مربوط به دز اول و یک هزار و ۵۸۵ نفر نیز مربوط به نوبت دوم است.
وی افزود: تاکنون ۸۶۹ هزار و ۷۷ دز واکسن کرونا به استان اختصاص یافته که از این تعداد ۷۴۵ هزار و ۵۳ دز تزریق و ۱۲۴ هزار واکسن در استان موجود است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام اضافه کرد: همچنین ۸۸.۱ درصد جمعیت دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال استان معادل ۵۱ هزار و ۹۴۱ دز واکسن کرونا تزریق شده است تاکید کرد: ۱۷ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال استان که جزو گروه‌های پرخطر هستند، تاکنون واکسن کرونا را تزریق نکردند.
وی با اشاره به آمار پایگاه مراقبت بهداشتی مرز مهران در آذر ماه سال جاری اظهار داشت: در راستای پیشگیری از ویروس کرونا تعداد یک هزار و ۴۹ رپید تست انجام و ۲۷ تبعه خارجی دیپورت شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام افزود: در شبانه روز گذشته ۲۲ ابتلای جدید کرونا شناسایی شد و مجموع مبتلایان استان به ۶۶ هزار و ۴۰۱ نفر افزایش یافت.
وی با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته فوتی کرونا در استان نداشته‌ایم، گفت: تعداد بستری‌های کرونا به ۵۳ نفر کاهش یافته است.
کریمیان با بیان اینکه عادی انگاری کرونا در حال حاضر مشکل اصلی بین مردم به ویژه در تجمعات است، تصریح کرد: دادستانی برای اصنافی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند یا از دریافت واکسن ممانعت می‌کنند، به شکل ویژه و سریع مداخله و دستور پیگیری صادر کنند.
وی افزود: هم اکنون شهرستان چرداول در وضعیت نارنجی، شهرستان‌های آبدانان، هلیلان، بدره و ایلام در وضعیت آبی و سایر شهرستان‌ها نیز در وضعیت زرد هستند.
نظرات ارسال نظر