تایید صلاحیت اولین آزمایشگاه تست مخازن جایگاه CNG در ایلام

مدیرکل استاندارد ایلام از تایید صلاحیت اولین آزمایشگاه همکار در زمینه تست مخازن جایگاه‌های CNG در استان خبر داد.
به گزارش فریاد، مهناز همتی گفت: بر اساس سیاست‌های کلان دولت در زمینه ارتقاء استاندارد‌های ایمنی، سازمان ملی استاندارد نسبت به تایید صلاحیت آزمایشگاه تست مخازن جایگاه‌های CNG، اولین آزمایشگاه تست هیدرواستاتیک مخازن بدون درز فولادی CNG با توان بخش خصوصی در استان ایلام موفق به دریافت گواهی صلاحیت ISO/IEC ۱۷۰۲۵ در زمینه آزمون دوره‌ای مخازن فولادی بدون درز و جایگاهی CNG شد.
وی افزود: با فعالیت این آزمایشگاه در جنوب استان، مالکان جایگاه‌های CNG و خودرو‌های دوگانه سوز نیاز به مراجعه به استان‌های دیگر برای تست مخازن نداشته و می‌توانند در این آزمایشگاه مخازن سی‌ان‌جی خودرو خود را تست کنند و استان‌های همجوار نیز می‌توانند از قابلیت و توان این آزمایشگاه بهره‌مند شوند.
مدیرکل استاندارد ایلام با اشاره به اینکه این که آزمایشگاه دارای گواهینامه استاندارد است، افزود: با توجه به اجباری بودن تست هیدرواستاتیک مخازن جایگا‌های سی‌ان‌جی این نوع آزمایشگاه‌ها نسبت به صدور تاییدیه تست در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام می‌کنند.
وی اضافه کرد: تمام جایگاه‌های که عمر مخزن آن‌ها بیشتر از ۵ سال است ملزم به دریافت تاییدیه تست مخزن هستند، در اجرای این تست سال ساخت جایگاه ملاک نبوده و تنها سن و تاریخ انقضاء مخزن مهم است.
مدیرکل استاندارد ایلام افزود: استان ایلام داری ۲۳ جایگاه عرضه سوخت گاز CNG است که در طول امسال ۱۶ جایگاه از آن‌ها بازرسی ادواری شده و موفق به دریافت گواهینامه بازرسی ادواری شده اند و مابقی جایگاه‌ها نیز در حال فرآیند بازرسی است.
نظرات ارسال نظر