معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام:

کیت تشخیص اُمیکرون فردا وارد ایلام می‌شود

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: فردا کیت سویه جدید کرونا موسوم به اُمیکرون وارد استان و در صورت مشاهده موارد مشکوک از آن استفاده می‌شود.
به گزارش فریاد، دکتر جمیل صادقی‌فر روز شنبه در حاشیه  نشست ستاد کرونا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شیوع سویه جدید کرونا در بسیاری از کشورهای آسیا بسیار نگران کننده و خطرناک است و این می‌طلبد که ما بیش از گذشته شیوه‌نامه بهداشتی را رعایت کنیم.
وی افزود: ۲ راهبرد استمرار رعایت پروتکل‌های بهداشتی و افزایش پوشش واکسیناسیون در شرایط فعلی باید با دقت مورد نظر قرار گیرد.
معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام ادامه داد: حدود ۱۵ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال استان تاکنون واکسن کرونا تزریق نکردند که با آنان توصیه می‌شود در طرح‌های محله محور شبکه بهداشت و درمان شهرستان‌ها واکسن کرونا را تزریق کنند.
صادقی‌فر تصریح کرد: حدود ۱۲ درصد دانش آموزان متوسطه اول و دوم استان نیز تاکنون واکسن کرونا تزریق نکردند که شهرستان‌های مهران، ایلام و دهلران کمترین میزان پوشش واکسن دانش آموزی را به خود اختصاص دادند.
وی در خصوص شرایط تزریق دُز سوم واکسن کرونا در استان نیز افزود: تمامی افراد بالای ۶۰ سال که چهار ماه از تزریق دُز دوم آنان می‌گذرد می‌تواند نوبت سوم واکسن کرونا را تزریق کنند.
نظرات ارسال نظر