اعطای وام به کشاورزان ایلامی دارای دامدار کارت

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی ایلام از دریافت تسهیلات سرمایه در گردش دامداران و مرغداران با تهیه دامدار کارت خبر داد.
به گزارش فریاد، درخشنده رحیمی با اشاره به اهمیت دریافت دامدار کارت گفت: صاحبان دام و طیور صنعتی، روستایی و عشایری با ثبت نام در سامانه سیتا (سامانه یکپارچه تسهیلات اعتباری جهاد کشاورزی) تسهیلات خرید نهاده‌های دامی دریافت کنند.
وی افزود: همه صاحبان واحد‌های صنعتی دام و طیور و دامداران روستایی و عشایری می توانند از طریق دامدار کارت تسهیلات مورد نظر خود را برای تامین نهاده‌های دامی بگیرند.
رحیمی یادآور شد: هم اکنون نهاده‌های دامی دام و طیور با ارز نیمایی موجود است که دامداران و مرغداران از طریق سامانه بازارگاه مرغداران و سامانه اتحادیه دامداران نهاده مورد نیاز خود را خریداری کنند.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان ایلام گفت: هرچند مشکلی در زمینه تامین نهاده‌های دامی وجود ندارد، اما مرغداران و دامداران خواهان عرضه نهاده‌های دامی یارانه‌ای هستند.
هم اکنون هر کیلو ذرت و جو با قیمت ۱۱ هزار و ۳۰۰ و کنجاله سویا با قیمت ۱۶ هزار و ۵۵۰ تومان در این سامانه‌ها بارگذاری شده است.
سقف اعتباری این کارت‌ها ۲۰۰ میلیون تومان و با کارمزد ۱۱ درصد می‌باشد.
نظرات ارسال نظر