رقابت ۶ هزار و ۶۷۷ داوطلب ایلامی در کنکور ارشد

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایلام گفت: ۶ هزار و ۶۷۷ داوطلب ایلامی در کنکور ارشد امسال همزمان با سراسر کشور با هم رقابت می‌کنند.
به گزارش فریاد، کریم کوخایی‌زاده با اشاره به حضور ۶ هزار و ۶۷۷ داوطلب در کنکور ارشد گفت: این تعداد داوطلب ایلامی به مدت سه روز از چهارشنبه ۲۸ تا جمعه ۳۰ اردیبهشت ماه برای ورود به دانشگاه‌های کشور با هم رقابت می‌کنند.
وی افزود: از مجموع داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد سه هزار و ۴۶۲ نفر مرد و سه هزار و ۲۱۵ نفر نیز زن هستند.
کوخایی‌زاده ادامه داد: این آزمون در ۱۳ حوزه امتحانی در سطح استان در شیفت صبح برگزار می‌شود.
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایلام گفت: حوزه‌های برگزاری آزمون ارشد در شهرستان دره‌شهر در پنج حوزه آموزش و پرورش و دانشگاه علمی کاربردی، ایوان ۲ حوزه دانشگاه آزاد و پیام نور، ایلام سه حوزه و دانشگاه باختر نیز در یک حوزه برگزار می‌شود.
کوخایی‌زاده یادآور شد: سه هزار و و ۸۷۴ داوطلب تنها در حوزه‌های ایلام به رقابت می‌پردازند.
وی اضافه کرد: توزیع کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد از روز گذشته آغاز شده است و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به اخذ کارت خود اقدام کنند.
کوخایی‌زاده تاکید کرد: باجه رفع نقص کارت ورود به جلسه نیز از امروز سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه در دانشگاه ایلام مستقر می‌شود و تمامی داوطلبان می‌توانند در صورت هرگونه مغایرت برای رفع اشکال به این باجه مراجعه کنند.
وی از داوطلبان خواست: هر چه سریع‌تر کارت ورودی خود را دریافت کنند تا زمان کافی برای رفع نقص کارت‌های خود داشته باشند.
دانشگاه ایلام با هفت هزار دانشجو در مقاطع کاردانی تا دکترا و ۲۲۵ عضو هیات علمی، ۳۲ گروه آموزشی دارد و در سال ۱۳۷۰ در سفر مقام معظم رهبری به استان ایلام از دانشکده زیر مجموعه دانشگاه رازی کرمانشاه به دانشگاه ارتقا یافته است.
نظرات ارسال نظر