کشف ۱۵۲ راس دام قاچاق در مرزهای دهلران

فرمانده مرزبانی ایلام گفت: مرزبانان هنگ مرزی با رصد فعالیت‌های قاچاقچیان موفق به کشف و ضبط ۱۵۲ راس احشام( سبک) قاچاق در مرز دهلران شدند.
به گزارش فریاد، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرماندهی مرزبانی استان ایلام، سرهنگ فرج رستمی روز یکشنبه اظهار داشت: در پی اخبار واصله مبنی بر فعالیت قاچاقچیان دام در حوزه هنگ مرزی دهلران با اجرای طرح انسداد مرز، اجرای کمین و گشت های هدفمند بررسی موضوع در دستور کار مرزبانان این یگان قرار گرفت.
وی تاکید کرد: قاچاقچیان در حالی که قصد داشتند با استفاده از تاریکی شب و بهره‌گیری از شیارها و تپه ماهورهای منطقه، مرزبانان را فریب و تعداد ۱۵۲ راس گوسفند قاچاق را از حوزه سرزمینی پاسگاه خارج کنند، با حضور مرزبانان غافلگیر و با به جا گذاشتن احشام از منطقه متواری می‌کردند.
فرمانده مرزبانی ایلام با بیان اینکه موضوع دستگیری قاچاقچیان در دستور کار است، یادآور شد: امروز اشراف اطلاعاتی و همکاری و هم پوشانی اطلاعاتی در سطح بالایی در بین نیروهای امنیتی و انتظامی وجود دارد که ثمره این تلاش‌ها برقراری نظم و امنیت پایدار درسطح شهرستان است.
سرهنگ رستمی اضافه کرد: نظارت و کنترل مداوم نوار مرزی و حراست از کیان مقدس ایران اسلامی از مهم‌ترین عوامل موفقیت مرزبانی بوده چرا که با برطرف کردن موانع ضمن فراهم کردن زمینه ایجاد و دست یابی به امنیت پایدار، دست قاچاقچیان و اخلاگران از دخالت در امنیت مرزها کوتاه شده است.
شهرستان گرمسیری و مرزی دهلران در مجاورت استان خوزستان و در ۲۲۰ کیلومتری جنوب ایلام قرار دارد.
نظرات ارسال نظر