آغاز طرح پیشگیری از تنبلی چشم در ایلام

سرپرست اداره کل بهزیستی ایلام با اشاره به آغاز طرح پیشگیری از تنبلی چشم در این استان از عموم خانواده‌ها برای شرکت در این برنامه به منظور معاینه چشم کودکان سه تا ۶ ساله دعوت کرد.
به گزارش فریاد، حسین نورعلیوند با اشاره به اینکه این طرح همه ساله با هدف پیشگیری از تنبلی چشم در استان‌های سراسر کشور اجرا می‌شود اظهار داشت:  این طرح برای کودکان سه تا شش ساله است.
وی با اشاره به این که این طرح امسال در ۶۰ پایگاه در سراسر استان اجرا می‌شود، افزود: در این راستا خانواده‌های دارای فرزندان سه تا شش ساله می‌توانند با مراجعه به پایگاه‌های سنجش بینایی از سلامت چشمان فرزندانشان اطمینان کسب کنند و در صورت مشکوک بودن به عارضه تنبلی چشم برای ادامه درمان به متخصصان ارجاع می‌شوند.
نورعلیوند مطرح کرد: بر اساس برنامه زمان بندی انجام گرفته، اجرای برنامه پیشگیری از تنبلی چشم در استان تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت.
سرپرست اداره کل بهزیستی ایلام به اجرای این طرح در سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: حدود ۲۰ هزار کودک ایلامی ۳ تا ۶ ساله سال گذشته در اجرای طرح سنجش بینایی مورد معاینه قرار گرفتند که از این تعداد ۸۹۰ نفر که مشکوک به تنبلی چشم بودند به بینایی سنج و یا چشم پزشک ارجاع داده شدند.
وی با ذکر اینکه کودکانی که به عینک نیاز داشته و از نظر مالی با مشکل مواجه باشند از سوی بهزیستی مورد حمایت قرار می‌گیرند، ادامه داد: در این زمینه سال گذشته کمک هزینه عینک به ۱۲۱ نفر پرداخت شده است.
عارضه تنبلی چشم در صورت درمان به موقع قابل پیشگیری خواهد بود و موجب رفع مشکلات بینایی افراد در سنین بالاتر می‌شود.
نظرات ارسال نظر