آمریکا ماه مه قطعنامه علیه کره شمالی را به رای می‌گذارد

سفیر آمریکا در سازمان ملل گفت، این کشور تمایل دارد تا از شورای امنیت سازمان ملل بخواهد در ماه مه سال جاری میلادی تحریم‌های بیشتری را علیه کره شمالی بابت آزمایش‌های موشک بالستیک این کشور وضع کند.
به گزارش فریاد، به نقل از خبرگزاری رویترز، آمریکا پیش‌نویس قطعنامه‌ای را در ماه گذشته میلادی به شورای امنیت داد که شامل پیشنهاد ممنوعیت صادرات تنباکو و نصف شدن صادرات نفت به کره شمالی و قرار دادن گروه هکری "لازاروس" در فهرست سیاه می‌شود.
روسیه و چین بار دیگر مخالفت خود را با بیشتر کردن تحریم‌ها علیه کره شمالی که در واکنش به آزمایش موشک بالستیک این کشور در مارس ۲۰۲۲ بود، اعلام کردند. قطعنامه شورای امنیت بدون وتوی روسیه، چین، فرانسه، انگلیس یا ایالات متحده برای تصویب نیاز به ۹ رای "آری" دارد.
لیندا توماس گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل در پاسخ به اینکه آیا چنین قطعنامه‌ای را به رای می‌گذارد یا خیر، گفت: این برنامه و طرح ماست تا این قطعنامه را در ماه جاری میلادی به رای بگذاریم. آمریکا رئیس دوره‌ای شورای امنیت در ماه جاری میلادی است.
وی افزود: ما در مورد وضعیت کنونی بسیار نگران هستیم. امیدواریم بتوانیم شورای امنیت را در محکومیت این اقدامات توسط کره شمالی متحد نگه داریم.
نظرات ارسال نظر