افزایش ۱۲۱ درصدی دستگیری‌ها در ایلام

جانشین انتظامی ایلام با تاکید بر تشدید اقدامات مقابله‌ای با قاچاق گفت: میزان دستگیری قاچاقچیان و متخلفان در این استان در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۲۱ درصد افزایش یافته است.
به گزارش فریاد، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس ایلام، سرهنگ حسین نجفی روز سه شنبه اظهار داشت: تشدید مقابله با قاچاق کالا و ارز، ممانعت از خروج کالاهای اساسی و مورد نیاز از مرزها، امن سازی بسترهای لازم برای احیاء سرمایه‌گذاری در کشور بخشی از راهبردهای ناجا برای تحقق شعار سال است.
وی افزود: امروز نیروی انتظامی بازیگر اصلی صحنه مبارزه با قاچاق کالا است و به منظور تحقق نقش و وظایف خود در قبال شعار سال مبارزه با قاچاق کالا و ارز را با تکیه بر تحول هوشمند و به عنوان یک راهبرد جدی دنبال می‌کند.
جانشین انتظامی ایلام تصریح کرد: کشف ۲۸ تن نهاده دامی قاچاق، یک هزار و ۹۱۵ راس دام، ۱۱ هزار و ۲۳۰ قطعه مرغ، ۵۴ قطعه اموال فرهنگی و تاریخی و کشف ۳۹ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم مواد خوراکی از جمله مهمترین اقدامات شاخص پلیس امنیت اقتصادی در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال جاری بود.
وی با اشاره افزایش ۱۲۶ درصدی توقیف خودروهای حمل کالای قاچاق نسبت به پارسال گفت: ارزش ریالی کالاهای کشف شده نیز ۹۹ درصد رشد داشته است.
سرهنگ نجفی در بخش دیگری از سخنان خود از عزم جدی پلیس برای برخورد با احتکار کالاهای ضروری مردم خبر داد و گفت: پلیس با اجرای گشت‌های مشترک با تعزیرات و اداره صمت بازار را تحت کنترل داشته و با کسانی که بخواهند با احتکار کالاهای ضروری باعث خلل در عرضه و توزیع شوند با قاطعیت برخورد خواهد کرد.
وی همچنین به اجرای برنامه‌های آموزشی برای ماموران در برخورد با قاچاقچیان کالا و ارز اشاره و تاکید کرد: امروز با همت دستگاه قضایی شاهد برگزاری جلسه آموزشی ابلاغ قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان با هدف آشنایی پلیس از قوانین جدید در راستای حمایت از تولید ملی و مبارزه با قاچاقچیان کالا و ارز بودیم.
نظرات ارسال نظر