شناسایی ۲۴۷ گونه جاندار در محیط زیست ایلام

مدیرکل محیط زیست استان ایلام گفت: بیش از ۲۰۰ گونه پرنده و ۴۷ گونه پستاندار مثل کل، بز، قوچ، میش، گرگ، آهو، خرس قهوه‌ای و… در زیستگاه‌های استان ایلام شناسایی شده است.
به گزارش فریاد، غلامرضا ابدالی با بیان اینکه استان ایلام یکی از مناطق زیست محیطی کشور به لحاظ گونه‌های گیاهی و جانوری است، گفت: بیش از ۲۰۰ گونه پرنده و ۴۷ گونه پستاندار مثل کل، بز، قوچ، میش، گرگ، آهو، خرس قهوه‌ای و… در زیستگاه‌های استان ایلام شناسایی شده است.
وی افزود: استان ایلام یکی از مهمترین زیستگاه‌های گوزن زرد ایرانی است و هم اکنون در سایت مانشت و قلارنگ ایلام، ۵۰ راس گوزن زرد ایرانی زندگی می‌کنند و سایت پرورش گوزن زرد ایرانی ایلام در کشور نمونه است و در سال‌های گذشته بالای ۳۴ راس گوزن نیز به سایر سایت‌های کشور منتقل کرده است.
مدیرکل محیط زیست استان ایلام با بیان اینکه ۱۳۹ هزار هکتار عرصه‌های طبیعی تحت حفاظت شده محیط زیست در استان وجود دارد، تاکید کرد: یکی معضلات محیط زیستی در استان وجود صنایع آلاینده صنعتی مثل کارخانه سیمان ایلام، پتروشیمی و پالایشگاه ایلام است و محیط زیست استان ضمن رصد و پایش میزان آلودگی این واحدها، تاکنون با تذکرات صورت گرفته، واحد‌های آلاینده را مجاب کرده تا برای کاهش میزان آلودگی خود قدم‌هایی را بردارند.
وی ادامه داد: برای رفع آلودگی کارخانه سیمان ۳۵ میلیارد تومان تسهیلات از طریق صندوق محیط زیست ارائه داده می‌شود و به زودی آلودگی این کارخانه از بین خواهد رفت.
نظرات ارسال نظر