معروف بسطامی خبر داد؛

ثبت نام ۲ هزار داوطلب شرکت در انتخابات شورای روستاهای ایلام

رییس ستاد انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای ایلام گفت: ۲ هزار و ۲۰۳ نفر داوطلب با پایان یافتن فرآیند ثبت نام در ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی روستاهای استان نام نویسی کردند.
به گزارش فریاد، معروف بسطامی اظهار داشت: تعداد داوطلب‌های این دوره نسبت به دوره پنجم ۵.۵ درصد کاهش نشان می‌دهد.
وی افزود: تعداد داوطلبان ۱۲ روستا در این دوره به حد نصاب نرسید و عمده این روستاها متعلق به شهرستان سیروان هستند که به علت اختلافات ایجاد شده درون روستا تعداد داوطلبان آنها به حد نصاب نرسید و این روستاها در این دوره فاقد شورای روستا و دهیار خواهند بود و انتخابات در این روستاها برگزار نمی شود و اداره این روستاها بر عهده شورای بخش خواهد بود.
بسطامی در خصوص میزان تحصیلات داوطلبان ششمین دوره انتخابات شورای روستاهای استان ایلام هم یاداور شد: بیشتر داوطلبان دارای مدرک تحصیلی ابتدایی و کمترین آمار تحصیلی نیز مربوط به مقطع دکترا است.
وی اضافه کرد: بررسی اولیه صلاحیت داوطلبان روستاها توسط هیات های اجرایی از ۱۹ فروردین آغاز شده و این‌ فرایند تا ۱۵ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت و سپس ادامه بررسی‌ها توسط هیات‌های نظارت انجام می‌گیرد.
بسطامی ادامه داد: ۳۷۵ روستا در استان ایلام واجد شرایط برگزاری انتخابات هستند که به علت حدنصاب نرسیدن ۱۲ روستا، انتخابات ششم شورای روستا در ۳۶۳ روستا برگزار خواهد شد که از این تعداد، ۱۶ روستای دارای شورای پنج نفره و ۳۴۷ روستا دارای شورای سه نفره هستند.
انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جهموری در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.
واجدان شرایط رای در استان ایلام بیش از ۴۴۰ هزار و ۵۶۵ نفر هستند.
لازم به ذکر است که کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان متشکل از روابط عمومی استانداری و تعدادی از رسانه‌های جمعی مختلف تشکیل شده است که اخبار مربوط به انتخابات از طریق این کمیته به مخاطبان اطلاع رسانی می شود.
نظرات ارسال نظر