افزایش ۱۴۰ درصدی تماس با اورژانس اجتماعی ایلام

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی ایلام گفت: تماس با مرکز اورژانس اجتماعی ایلام ۱۴۰ درصد در طول سال گذشته نسبت به سال ماقبل آن افزایش یافته است.
به گزارش فریاد، عبدالصباح کارزانی با ذکر اینکه بیشترین علت افزایش تماس‌ها مشکلات مردم ناشی از کرونا بوده افزود: همچنین در این مدت توسط خودروهای سیار اورژانس اجتماعی تعدادی از مشکلات افراد تماس گیرنده با خط اورژانس اجتماعی بصورت حضوری بررسی و رفع شده است.
وی شناسایی افراد در معرض آسیب و آسیب دیده در محلات، شناسایی کانون‌های آسیب، برگزاری دوره‌های آموزشی و فرهنگی، ارجاع و ارایه خدمات مددکاری و مشاوره از طریق ۶ پایگاه خدمات اجتماعی به ۲ هزار و ۵۸۷ نفر را از دیگر خدمات این حوزه در سال گذشته عنوان کرد.
معاون بهزیستی ایلام همچنین به پویش همدلی بخشش اجاره بها مهدهای کودک در ایام تعطیلات کرونایی اشاره کرد و گفت: در این زمینه از سوی صاحبان ساختمان مهدهای کودک یک میلیارد و ۹۶۷ میلیون ریال برای ۶۰ مهد کودک استان بخشش اجاره صورت گرفته است.
کارزانی از ساماندهی ۵۲ کودک بی سرپرست و بدسرپرست از طریق مراکز نگهداری و یا خانواده‌های جایگزین اشاره کرد و یادآور شد: همچنین سال گذشته خدمات درمانی، مالی و معیشتی شیرخشک به یک هزار و ۴۱۱ کودک چند قلو ارایه شده که نسبت به سال ماقبل آن افزایش ۱۰ درصدی داشته است.
وی تاکید کرد: پارسال تبلت آموزشی به کلیه فرزندان تحت پوشش امور شبه خانواده بین سن ۱۳ تا ۱۸ سال اهدا و همچنین کمک هزینه ارتقا تحصیلی به یک هزار و ۸۶۹ دانش آموز مقاطع مختلف و دانشجویان به مبلغ حدود ۲ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال پرداخت شده است.
معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی ایلام پوشش خدمات بیمه‌ای تامین اجتماعی شهری و روستایی زنان سرپرست خانوار به تعداد ۲ هزار و ۲۹۴ نفر و اجرای طرح خدمات مالی خرد و تشکیل ۵۲ گروه به تعداد یک هزار و ۴۰ نفر با پرداخت ۲۶ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به گروه‌ها را از دیگر فعالیت‌های شاخص این معاونت در طول سال گذشته برشمرد.
کارزانی اضافه کرد: آموزش مددکاران، مددجویان، پرسنل مراکز غیر دولتی و کارکنان در طول سال گذشته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بصورت مجازی و حضوری در زمینه‌های حقوق کودک، حقوق خانواده، مهارت‌های زندگی و شغلی به تعداد چهار هزار و ۴۰۰ نفر ساعت ارایه شده است.
خبرنگار: پوریا خانی ذلان
نظرات ارسال نظر