نباید تسلیم کرونا شویم!

بیاید همه با هم پروتکل‌های مقابله با کرونا را رعایت کنیم، ما نباید تسلیم کرونا شویم، تسلیم کرونا شدن یعنی مرگ و ویرانی، یعنی مرگ عزیزانمان، یعنی نابودی تمدن ایرانی.
نصرت‌الله حیدری*
کرونا این روزها در ایران وجهان جولان می‌دهد و هر روز قربانی می گیرد. به نظر می رسد دایره انتشار آن بیشتر شده و ویروس به مرحله وحشی رسیده باشد.
دامنه مبتلایان هر روز افزون‌تر گشته و تعداد قربانیان تصاعدی رو به افزایش است، بنا به اظهارات مقامات سازمان بهداشت جهانی تا کنون بیش از ۴۰ میلیون نفر از افراد جهان به این ویروس مبتلا و بیش از یک میلیون نفر هم جان خود را از دست داده‌اند.
در ایران کل کشور در مرحله خطر و وضعیت قرمز است. کرونا تا الان ۵۸۸ هزار نفرایرانی را مبتلا کرده است و موجب از دست رفتن جان بیش از ۳۳ هزار نفر از هموطنان عزیزمان شده است! شرایط، بسیار سخت و نگران کننده است اما باید ایستاد و مقاومت کرد و نباید تسلیم این ویروس منحوس شد! راستی در این شرایط سخت کرونایی چه باید کرد؟ مقاومت و مدیریت آن یا تسلیم و شاهد مرگ عزیزانمان بودن؟!
آنچه در شرایط کنونی برای مقابله با ویروس منحوس کرونا باید انجام داد، تقویت انسجام سیاسی-احتماعی در جامعه و تمرکز حاکمیت بر مهار و کنترل این ویروس و کاهش عواقب اقتصادی، سیاسی و اجتماعی آن است.
تجربه موفق کشورهای پیشرو در این امر، خاصه چین موید این امر است یعنی در کنار اجرایی و عملیاتی شدن سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌های دولت، همراهی مردم یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است و هر برنامه و تحولی با شکست مواجه می‌شود.
سرمایه و همراهی مردمی در تبعیت واجرایی کردن دستورالعمل‌ها، رمز موفقیت و عبور از فضا و موقعیت کرونایی کنونی است.
مردم ما باید بدانند اگر نتوانیم از این بحران به سرعت عبور کنیم باید منتظر پیامدهای ویرانگر این ویروس مصیبت‌بار در جامعه باشیم یعنی در کنار مصائب اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی و درمانی، هر روز شاهد مرگ عزیزانمان در سراسر کشور باشیم، به عبارتی هر روز شاهد هستیم خانواده‌ای پدران و مادران و عزیزان خود را از دست می‌دهند، هر روز به تعداد کودکان یتیم، مادران عزیز از دست داده، زنان شوهر از دست داده، پدران فرزند از دست داده و... افزوده می‌شود.
چرا این زنجیره مرگ را متوقف نمی‌کنیم!
ما قادریم این مهم را با همدلی یکدیگر به انجام برسانیم، فردا خیلی دیر است از همین لحظه احساس مسئولیت اجتماعی کنیم و این ارابه ویرانگر مرگ را با کمک هم متوقف سازیم.
بیاید همه با هم پروتکل‌های مقابله با کرونا را رعایت کنیم، ما نباید تسلیم کرونا شویم، تسلیم کرونا شدن یعنی مرگ و ویرانی، یعنی مرگ عزیزانمان، یعنی نابودی تمدن ایرانی.
بیاید با اقدامات ساده خود یعنی ماسک زدن، رعایت فاصله اجتماعی، شستن مرتب دست با آب و صابون و در نهایت عدم خروج از منزل مگر در شرایط ضروری، در برابر این ویروس ویرانگر قرن سنگر بگیریم، این یعنی حفظ و صیانت از تمدن ایرانی.
ایرانی می‌تواند و تجربه تاریخی نشان داده است ما در سایه وحدت و انسجام داخلی بر بزرگترین بحران‌ها غلبه پیدا کرده‌ایم.
در پایان ضمن سپاس از کادر درمان که در خط مقدم مبارزه با این ویروس خطرناک قرار دارند، یاد شهدای خدمت را گرامی داشته و امیدوارم با اتحاد و همدلی این عزیزان را در این جبهه یاور باشیم.
نظرات ارسال نظر