چتر ولایت و انقلاب وسیع‌تر از برداشت‌های شخصی ماست

متاسفانه شاهد این هستیم که عده‌ای از اهالی فیک‌نیوز و جعلی رسانه، وقت‌شناسی و جهت‌شناسی‌شان روی اهداف انقلاب کوک نیست و به طمع گندم ری، مردم و جوانان را از همه چیز ناامید می‌کنند!
سامی شهبازی*
این روزها که تاثیر محتواهای رفرنسی و جعلی برخی افراد در افکار عمومی عقیم، مورد بی‌اعتنایی مردم قرار گرفت و با تندروری خارج از اخلاق، پاییز بررسی عملکردشان رسید و دیده نمی‌شوند با شیوه‌های همیشگی خود و از سر بدبختی و خود کم‌بینی رو به تخریب چهره‌های مورد وثوق مردم آوردند و در غیراخلاقی‌ترین حالت ممکن، ترور شخصیت را جایگزین پاسخگویی کردند!
اخلاق و آموزه های مترقی دین اجازه نمی‌دهد که نوشت! که به بنام اسماء مقدسی همچون انقلابی‌گری؛ مطالب ناثواب برخی‌ها در کدام شبکه‌های لجن‌پراکن و ضد انقلاب؛ خبری شد و چه زخم‌هایی بر چهره آفتاب‌گونه انقلاب و ولایت با نادانی شما زده شد!
و اما بعد؛
وقتی می‌گوئیم انقلابی‌گری، از کدام منش سیاسی الهی و کدام وظیفه اجتماعی سخن می‌گوییم؟!
یکی از برکات مکتب انسان‌ساز تشیع؛ قائل شدن به گفتگو در مبانی و به رسمیت شناختن تعدد نگرش‌هاست که این را از پویایی فقه شیعه در این 14 قرن دیده و برکاتش را لمس کرده‌ایم.
خط کش و معیارها هم مشخص است و مسیر مبارزه لااقل در این دوره و زمانه با رهبری داهیانه مقام عظمای ولایت و رهبری بر کسی پوشیده نیست و ایشان همواره بر داشتن نگاه موسع به مقوله ولایت فقیه نظر داشته‌اند و این مرام متعالی در کلام و عمل سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نیز تجلی داشت.
مقام معظم رهبری چند شاخص انقلابی‌گری، انقلابی بودن و انقلابی ماندن را تعریف کرده‌اند که در خصوص هر کدام می‌توان کتاب‌ها نوشت که ذکر آنها برای بعضی‌ها خالی از لطف نیست و واجب است که با این مفاهیم بلند آشنا شوند!
1) پایبندی به مبانی و ارزش‌های اساسی اسلام و انقلاب: به این معنا که اگر این پایبندی وجود داشت، حرکت، حرکت مستمر و مستقیم خواهد بود و در تندباد حوادث این حرکت تغییر پیدا نمی‌کند. به گفته معظم له "نقطه‌ی مقابل این پایبندی، عمل‌گرایی افراطی است؛ یعنی هر روزی به یک طرف رفتن و هر حادثه‌ای انسان را به یک طرف کشاندن" و این یکی از شاخص‌های مهم است که اگر بصیرت نباشد ممکن است کسی را که باید الگو باشد، مقلد افراد معلوم‌الحال خواهد کرد.
2) هدف‌گیری آرمان‌های انقلاب و همت بلند برای رسیدن به آنها: دومین شاخصی است که ایشان مطرح می‌کند و در توضیح آن می‌فرمایند: "بعضی سعی می‌کنند جامعه و جوان‌های ما را دچار ناامیدی کنند؛ بگویند آقا فایده ندارد! نمی‌شود! نمی‌رسیم! ... شاخص دوم این است که هرگز منصرف نشویم از رسیدن به آن اهداف بلند و آرمان‌های بلند. تسلیم نشویم در مقابل فشارها" متاسفانه شاهد این هستیم که عده‌ای از اهالی فیک‌نیوز و جعلی رسانه، وقت‌شناسی و جهت‌شناسی‌شان روی اهداف انقلاب کوک نیست و به طمع گندم ری، مردم و جوانان را از همه چیز ناامید می‌کنند! به جای پدافند رسانه‌ای در برابر هجمه‌های سنگین دشمن، خودشان آتش بیار معرکه‌های غیرخداپسندانه شده و دست رسانه‌های بیگانه سوژه برای تخریب انقلاب می‌دهند.
3) حساسیت در برابر دشمن و نقشه دشمن و عدم تبعیت از آن: این هم یک شاخص مهم است که از برخی‌ها بیش از پیش انتظار می‌رود آن را رعایت کنند! وقتی تمام زور و استعداد و سوابق انقلابی ما برای جابجایی یک مدیر به ناثواب هزینه شده و هجمه‌هایی که نه وقتش است و نه جایش و نه حتی برایش ادله داریم را منتشر می‌کنیم!
 آیا در دام دشمن حرکت نمی‌کنیم و نقشه دشمن را بدون اینکه بدانیم پیاده نمی‌کنیم؟ هیچ کسی منکر نقد سازنده نیست اما هر چیزی علم و تقوای لازم به خود را می‌خواهد.
4) تقوای دینی و سیاسی: این شاخص از همه مهم‌تر است. کسی که بخواهد به آرمان‌های انقلاب پایبند باشد، رعایت تقوای دینی لازمه آن است و امام جامعه در این خصوص می‌فرماید: "تقوای سیاسی یعنی انسان از لغزش‌گاه‌هایی که دشمن می‌تواند از آن استفاده بکند پرهیز بکند" که این یک نکته مهم و اساسی است که اگر نباشد، هیچ فریاد انقلابی‌گرانه‌ای نه فرد را مقرب خواهد کرد و نه برای جامعه سودی در پی خواهد داشت.
همه اینها را ما گفتیم اما نرود میخ آهنین در سنگ!
*فعال رسانه‌ای
نظرات ارسال نظر