صدور ۲۴۲ جواز بهره‌برداری صنعتی در ایلام

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام گفت: از صدور ۲۴۲ فقره جواز تاسیس صنعتی با پیش‌بینی اشتغال چهار هزار و ۱۲۹ فرصت شغلی جدید خبر داد.
به گزارش فریاد، رضا محمدرحیمی با اشاره به صدور ۲۴۲ فقره جواز بهره برداری صنعتی در ایلام اظهار کرد: از مردادماه سال گذشته تاکنون، ۴۷ پروانه بهره برداری صنعتی در استان ایلام صادر شده که بر اساس برآورد سرمایه اجرای این پروانه‌های صنعتی در استان، ۱۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است.
وی افزود:این مدت ۲۲۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به طرح‌های صنعتی و صنفی این استان پرداخت شده است.
محمدرحیمی با اشاره به عملکرد حوزه صنعت، معدن و تجارت در تامین مالی (تسهیلات بانکی) طرح‌ها و واحد‌های صنعتی، معدنی و صنفی در استان اظهار داشت: از مردادماه سال گذشته تاکنون تعداد ۱۶۶ طرح صنعتی و صنفی به مبلغ ۸۷۰ میلیارد تومان به بانک‌های عامل استان معرفی شده است.
رئیس سازمان صمت ایلام اضافه کرد: از مبلغ معرفی شده به بانک‌های عامل استان، ۶۳۰ میلیارد تومان تسهیلات در بخش سرمایه ثابت و در گردش توسط بانک‌های عامل مصوب شده است.
وی با بیان اینکه مجموع سرمایه‌گذاری در جواز‌های تاسیس صادره استان ایلام چهار هزار و ۱۶۴ میلیارد تومان است، افزود: میزان اشتغالزایی پروانه‌های صادره استان را در این مدت ۷۱۸ فرصت بوده است.
رئیس سازمان صمت ایلام یادآور شد: از این مبلغ تاکنون ۲۲۰ میلیارد تومان به طرح‌ها و واحد‌های صنعتی استان پرداخت شده و با ابلاغ منابع تبصره ۱۸ سال جاری توسط وزارت اقتصاد این فرایند ادامه خواهد یافت.
محمدرحیمی ادامه داد: سیاست دولت سیزدهم احیای واحد‌های تولیدی راکد و نیمه فعال است، بطوریکه در مدت فعالیت دولت سیزدهم تاکنون ۲۹ واحد تولیدی به چرخه تولید بازگشته و امسال هم در تلاشیم با استفاده از ظرفیت‌های موجود تعداد ۲۲ واحد دیگر را به مدار تولید بازگردانیم.
وی اضافه کرد: همچنین در راستای اقدامات صورت گرفته از سوی این اداره کل ۲۱ واحد صنعتی راکد سال گذشته و هشت واحد دیگر نیز نیمه نخست اول سال جاری فعال و راه اندازی مجدد شده اند.
نظرات ارسال نظر