بسته تحریمی جدید اروپا علیه ایران

وزیر امور خارجه ایتالیا اعلام کرد که اتحادیه اروپا تصمیم دارد بسته جدیدی از تحریم‌ها در حمایت از اعتراضات داخلی ایران را رونمایی کند.
به گزارش فریاد، به نقل از مشرق، آنتونیو تاجانی، وزیر امور خارجه ایتالیا گفت: اتحادیه اروپا در حال آماده کردن تحریم‌های جدیدی علیه ایران است.
وزیر خارجه ایتالیا گفته که این تحریم‌ها در حکم ارسال «پیام محکومیت» علیه «سرکوب اعتراضات در ایران» است. او گفته رم بایستی از تمامی اقداماتی که اتحادیه اروپا در این خصوص علیه ایران انجام می‌دهد حمایت کند.
خبرگزاری کویت با گزارش این خبر اضافه کرد ایتالیا سفیر ایران در رم را احضار کرده و پاسخ ایران به اعتراضات را «غیرقابل قبول» خوانده است.
دوشنبه این هفته سخنگوی وزارت خارجه آلمان با اشاره به احضار سفیر تهران در برلین، گفته بود که هدف آنها توافق با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا بر سر بسته چهارم تحریم ایران است.
حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران چند روز پیش مواضع و اقدامات کشورهای غربی را «غیرسازنده» خوانده و گفته بود برخی مقامات اروپایی به اهداف حزبی بیش از منافع ملی کشورشان توجه دارند.
اتحادیه اروپا در آخرین اقدام خود ماه گذشته ۲۱ فرد و نهاد را در ارتباط با اغتشاشات اخیر در فهرست تحریم‌ها قرار داده بود. این اتحادیه در همان روز ۴ فرد و ۴ نهاد دیگر را هم با ادعای ارسال پهپاد از ایران به روسیه تحریم کرد.
جمهوری اسلامی ایران نیز در واکنش به اقدامات کشورهای اروپایی ماه پیش تحریم‌هایی را اشخاص و نهادهای اتحادیه اروپا اعمال کرد.
نظرات ارسال نظر