استاندار ایلام:

۹۴ پروژه در شهرستان چوار در حال اجرا است

استاندار ایلام با بیان اینکه ۹۴ پروژه در شهرستان چوار در حال اجراست، گفت: ۴ میلیارد ریال از محل اعتبارات اربعین برای زیرساخت های چوار اختصاص یافت.
به گزارش فریاد، دکتر حسن بهرام‌نیا در ادامه سفرهای شهرستانی، به شهرستان چوار سفر کرد و پس از بازدید از کمپ کارکنان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز بیجار،  شرکت بهره‌برداری نفت و گاز بیجار، حضور در جمع مردم چندین روستا این شهرستان سپس در نشست با معتمدان و بزرگان این شهرستان حضور یافت.
وی در این نشست ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت فاطمه(س) و روز زن و گرامیداشت یاد و خاطره سه هزار شهید و ۱۸۶ شهید شهرستان چوار، گفت:  یاد و خاطره شهدای زمین فوتبال چوار و شهدای فتح میمک برای همیشه ماندگار خواهد بود.
استاندار ایلام تاکید کرد: جای قدردانی دارد که مردم و معتمدان این شهرستان با همه ظرفیت  بصورت مجدانه و منصفانه در راستای اعتلای شهرستان خود تلاش می کنند و در این نشست فرصتی شد که بدون واسطه با مردم و معتمدان دیدار داشته باشیم.
دکتر بهرام‌نیا بیان داشت: در این نشست صحبت‌ها و بیانات بخشی از دوستان و معتمدان، حول محور شعر و ادب بود که نشانگر فرهیختگی مردمان این منطقه است.
بهرام‌نیا با اشاره بازدید های انجام شده و دیدار بی واسطه با مردم، گفت: بیت الغزل سخنان همه دوستان و  موارد و خواسته‌های مردمی را بصورت جدی پیگیری می‌کنیم.
استاندار ایلام حرکت توسعه‌ای در راستای اشتغال و پیشرفت استان را  رضایت‌بخش عنوان کرد و گفت: در همه بخش‌ها اقدامات خوبی در تمامی شهرستان انجام شده است.
وی با اشاره به اختصاص چهار میلیارد تومان از محل اعتبارات اربعین به چوار برای تکمیل زیرساخت‌ها در این شهرستان، گفت: با تلاش‌ها و اهتمام همه مردم و مدیران، به فرموده مقام معظم رهبری «اربعین امسال معظم‌ترین و باشکوه‌ترین اربعین در طول تاریخ بود».
نماینده عالی دولت در استان ایلام، تعداد پروژه در حال اجرا شهرستان چوار را ۹۴ پروژه عنوان کرد و گفت: همه تلاش خود را برای تسریع در تکمیل این پروژه‌ها به کار خواهیم کرد و هدف ما توجه به دغدغه‌ها و خواسته‌های مردمی است.
استاندار ایلام در بخش دوم سخنان خود با معتمدان شهرستان چوار ضمن قدردانی از حضور فعال همه رسانه‌های استان در اربعین و سفرهای شهرستانی، گفت: همه رسانه‌های استان، کنگره بزرگ اربعین را به نحو احسن به تصویر کشیدند و در سفرهای شهرستانی هم بیشترین تلاش و اهتمام را داشتند که شایسته قدردانی است.
وی میانگین عملکرد مدیران استان را رضایت‌بخش ذکر کرد و افزود: با وجود تلاش هم جانبه مدیران برای رضایتمندی مردم، باید خود را ارتقا دهند که بتوانند خدمات بیشتری را به مردم ارایه دهند.
وی تاکید کرد:  نباید انتظار داشت همه افراد جذب کارهای اداری و کارمندی شوند ، ظرفیت دولت برای فعالیت ها افراد   در ادارات محدود است ولی با استفاده از تسهیلات اشتغال می توان شغل های زیادی ایجاد کرد..
دکتر بهرام نیا تصریح کرد: نفت و گاز و پتروشیمی سرمایه ملی کشور است و اختصاصی یک شهرستان خاص نیست ، ازنگاه ما نیروی بومی تمام جوانان استان ایلام است ، نیروی بومی در شهرستان خلاصه نمی شود.
استاندار ایلام تاکید کرد:  باید این مهم در جامعه نهادینه شود که اگر ظرفیتی وجود دارد باید همه استان از آن بهره گرفته و بومی را به یک منطقه خاص خلاصه نکنیم.
دکتر بهرام‌نیا بیان داشت: با توجه به منابع نفت و گاز ظرفیت های خوبی در حوزه اشتغال دارد که با کمک مدیران و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با توسعه فازهای مختلف و اجرای طرح های مختلف در تلاش برای ایجاد اشتغال هستیم، اما نباید جوانان ما تنها چشم به اشتغال در حوزه نفت و گاز استان داشته باشند چرا که ظرفیت های بسیاری برای اشتغال در استان وجود دارد و باید به سمت اشتغال در سایر حوزه ها نیز حرکت کنند.
نظرات ارسال نظر