کسب ۵ مدال در روز نخست کوراش قهرمانی جهان

ملی‌پوشان کوراش مردان و زنان ایران، در روز نخست مسابقات قهرمانی جهان به ۵ مدال مختلف دست پیدا کردند.
به گزارش فریاد، به نقل از فدراسیون ووشو، سیزدهمین دوره رقابت‌های کوراش قهرمانی جهان ۵ آذر به صورت رسمی در پونام هند آغاز شد که در روز نخست این مسابقات، ورزشکاران ۶ دسته وزنی به مصاف هم رفتند که کاروان کشورمان در این روز به ۳ مدال طلا، یک نقره و یک برنز دست یافت.
بر همین اساس نتایج روز نخست ورزشکاران ایران به شرح زیر است:
در وزن ۷۳- کیلوگرم مردان، الیاس پاکدل با برتری مقابل حریفان خود به دیدار نهایی راه یافت و در این مرحله "وون جائدوگ" را هم شکست داد و صاحب گردن آویز طلای مسابقات قهرمانی جهان شد. در این وزن "نوروز کریمزود" از تاجیکستان و "سولیمانوف" از ازبکستان به صورت مشترک سوم شدند.
در وزن ۸۷- کیلوگرم زنان، زهرا باقری پس از کسب برتری مقابل تمامی حریفان خود راهی دیدار نهایی شد. وی در دیدار پایانی به مصاف "یولدوز" از ازبکستان رفت و ضمن کسب برتری مقابل حریف خود به مدال طلای این وزن دست یافت. در این وزن "جویتی" ورزشکار هند به مقام سوم دست یافت.
در وزن ۸۷+ کیلوگرم زنان، فاطمه برمکی دارنده مدال طلای کوراش آسیا، با عملکردی درخشان و برتری مقابل تمامی حریفان، راهی دیدار نهایی شد. وی در دیدار پایانی مقابل "سنشا تادیال" از هند به برتری رسید و قهرمان جهان شد."آنو" از هند و "سیتورا خوسانوا" از ازبکستان به صورت مشترک به مقام سوم دست یافتند.
در وزن ۶۶- کیلوگرم مردان، قاسم نوری‌‎زاده پس از کسب برتری مقابل تمامی حریفان خود راهی دیدار نهایی شد. وی در دیدار پایانی به مصاف "آرتیوم شتوربابین" از ازبکستان رفت و دیدار را به حریف قدرتمند خود واگذار کرد و به مدال نقره مسابقات کوراش قهرمانی جهان دست یافت. "قومار" از قزاقستان و "پارک سونگ" از کره‌جنوبی به صورت مشترک سوم شدند.
در وزن ۷۸-کیلوگرم زنان صبا کرمعلی به مصاف حریفان خود رفت و پس برتری مقابل حریفان خود در دورهای مقدماتی به نیمه‌نهایی راه یافت. وی در این مرحله از حریف کره جنوبی خود شکست خورد به مقام سوم مشترک و مدال برنز این وزن دست یافت. "سوناح لی" از کره‌جنوبی به مقام نخست این وزن دست یافت. "فیلورا ارگاشوا" از ازبکستان دوم شد. صبا کرمعلی از ایران و "عزیزا کوربانوا" از ترکمنستان نیز به صورت مشترک در رده سوم جای گرفتند.
در وزن ۶۰- کیلوگرم آقایان نیز علی محمدی بریمانلو با شکست در دور نخست از گردونه مسابقات کنار رفت.
تمام مقدمات اردوهای تدارکاتی و مراحل کامل اعزام تیم ملی کوراش ایران توسط فدراسیون ووشو در شرایط سخت اقتصادی صورت گرفته است.
رضا نصیری ‎نژاد رئیس انجمن کوراش ایران و دبیرکل و مسئول فنی انجمن جهانی کوراش و کوروش خسرویار دبیر انجمن کوراش ایران در این مسابقات حضور دارند.
رقابت‌های سایر اوزان نیز فردا (یکشنبه) ۶ آذر پیگیری خواهد شد.
ترکیب تیم ملی مردان:
وزن ۶۰- کیلوگرم، علی محمد بریمانلو از تهران
وزن ۶۶- کیلوگرم، قاسم نوری‌زاده از لرستان
وزن ۷۳- کیلوگرم، الیاس پاکدل از خراسان شمالی
وزن ۸۱- کیلوگرم، محمد محمدی بریمانلو از خراسان شمالی
وزن ۹۰- کیلوگرم، مسعود قوی بازو از خراسان رضوی
وزن ۱۰۰- کیلوگرم، جواد مرادی از خراسان شمالی
وزن ۱۰۰+ کیلوگرم، فرزین شاهباز از خراسان رضوی
سرمربی، رضا مهنان
ترکیب تیم ملی بانوان:
وزن ۴۸- کیلوگرم، لیلا سیاهوشی از همدان
وزن ۵۲- کیلوگرم، طاهره آذرپیوند از کهگیلویه‌وبویراحمد
وزن ۵۷-کیلوگرم، پردیس عیدی‌وندی از اصفهان
وزن ۶۳- کیلوگرم، فاطمه فتاحی از مازندران
وزن ۷۰-کیلوگرم، دنیا آقایی از سمنان
وزن ۷۸-کیلوگرم، صبا کرمعلی از همدان
وزن ۸۷- کیلوگرم، زهرا باقری از لرستان
وزن ۸۷+ کیلوگرم، فاطمه‌ برمکی از مازندران
سرمربی، بتول پاکروح
نظرات ارسال نظر