ابراز تاسف سازمان ملل از لغو آتش بس طالبان پاکستان

سخنگوی سازمان ملل متحد از لغو آتش بس طالبان پاکستان با دولت اسلام آباد ابراز تاسف کرد.
به گزارش فریاد، استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل متحد این مطلب را در پاسخ به سوالی درباره پایان دادن به آتش بس طالبان پاکستان با دولت اسلام آباد بیان کرد.
سخنگوی سازمان ملل تصریح کرداگر واقعا طالبان پاکستان آتش بس خود با دولت این کشور را لغو کرده باشد، بسیار مایه تاسف است.
گروه تروریستی تحریک طالبان پاکستان که از خردادماه امسال وارد آتش‌بس با دولت اسلام‌آباد شده بود، اکنون به این پیمان پایان داده و تهدید کرد که حملات این گروه در سراسر پاکستان از سر گرفته می‌شود.
پایان آتش بس میان دولت اسلام‌آباد و شورشیان گروه تحریک طالبان درحالی است که روزهای موج جدید عملیات ضدتروریستی ارتش در مناطق مختلف واقع در شمال غرب پاکستان مشاهده شده و حاکی از درگیری‌های سنگین میان نیروهای امنیتی و عناصر تحریک طالبان پاکستان است.
طالبان پاکستان با ارسال بیانیه‌ای به رسانه‌های این کشور با تایید پایان آتش بس با دولت اعلام کرد که حملات ارتش و نهادهای اطلاعاتی پاکستان علیه عناصر تحریک طالبان متوقف نشد لذا این گروه حملات خود در سراسر پاکستان را ازسر می‌گیرد.
تحریک طالبان پاکستان مسئولیت بسیاری از حملات مرگبار تروریستی در این کشور از جمله حمله به مدرسه پیشاور در دسامبر ۲۰۱۴ که دست کم ۱۲۰ کشته برجای گذاشت را بر عهده گرفته است.
از زمان بازگشت طالبان به قدرت در افغانستان در سال گذشته، اسلام‌آباد از حملات گروه تحریک طالبان پاکستان، به ویژه در امتداد مرزهای متخلخل خود، شکایت کرده است.
افغانستان اصرار دارد که اجازه نخواهد داد از خاکش توسط شبه نظامیان خارجی استفاده شود، اما گفته می شود صدها جنگجوی طالبان پاکستانی و همچنین بسیاری از رهبران این گروه در این کشور حضور دارند.
نظرات ارسال نظر