امام جمعه ایلام:

تجهیزات پزشکی موجود در استان جوابگوی تعداد زیاد بیماران کلیوی نیست

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: امکانات درمانی و تجهیزات پزشکی موجود در استان جوابگوی تعداد زیاد بیماران کلیوی نیست.
به گزارش خبرنگار فریاد، حجت الاسلام و المسلمین اله‌نور کریمی‌تبار با اشاره به کمبود فضا و امکانات درمانی برای بیماران کلیوی اظهار داشت: یکی از مه‌مترین نیاز‌های استان ایلام، ایجاد امکانات و تجهیزات پزشکی ویژه بیماران کلیوی در برخی نقاط استان است که بیماران شهرستان‌ها در نزدیکترین مرکز درمانی به محل سکونت خود مراجعه و خدمات درمانی دریافت کنند.
وی ضمن تقدیر از انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان افزود: با توجه به تعداد زیاد بیماران، این انجمن به تنهایی قادر به پاسخگویی نیازهای درمانی آنها نیست و ورود خیرین حوزه سلامت به این بخش ضروری است.
نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام تاکید کرد:نیاز است دستگاه‌های دیالیز در استان افزایش پیدا کند، چرا که بیماران کلیوی نیازمند حمایت‌های مالی مسئولان و خیرین هستند.
سرپرست انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان ایلام هم در این بازدید گفت: ۲۰۳ بیمار دیالیزی و ۱۵۶ بیمار پیوند کلیه در ایلام عضو انجمن حمایت از بیماران کلیوی هستند و این بیماران ماهیانه مبلغ ۲۰ میلیون تومان از طرف انجمن برای هزینه‌های درمان خود دریافت می‌کنند.
دکتر محمدرضا کیخاوندی افزود: سال گذشته مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان به بیماران تحت حمایت انجمن در قالب مستمری ماهیانه، کمک هزینه پیوند کلیه، پرداخت ۳۰ درصد فاکتور‌های درمانی بیمار مانند ویزیت، دارو و آزمایش پرداخت شده است.
وی تاکید کرد: تمام هزینه‌های بیماران تحت پوشش این انجمن از محل درآمد درمانگاه خیریه حضرت زهرا (س) وابسته به انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی تامین می‌شود و تمام خدمات درمانگاه برای بیماران کلیوی رایگان است.
خبرنگار: فاطمه احمدیان‌پور
نظرات ارسال نظر