امیر قطر:

ما خواستار آتش‌بس در اوکراین هستیم

امیر قطر امروز در سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل خواستار برقراری آتش‌بس میان روسیه و اوکراین و تلاش برای ایجاد یک راه‌حل جهت پایان دادن جنگ میان این دو کشور شد.
به گزارش فریاد، شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل‌ثانی امیر قطر در سخنانی در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل با اشاره به جنگ اوکراین گفت که دوحه خواستار پایان توقف جنگ روسیه و اوکراین است.
شیخ تمیم گفت: ما پیچیدگی‌های جنگ بین روسیه و اوکراین را درک می‌کنیم و خواستار آتش‌بس و تلاش برای ایجاد یک راه‌ حل هستیم.
وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع فلسطین اشاره کرد و از شورای امنیت خواست تا مسئولیت خود برای ملزم اسرائیل به پایان اشغالگری و برپایی دولت مستقل فلسطین بر عهده بگیرد.
امیر قطر همچنین به بحران سوریه اشاره کرد و گفت: سازمان ملل نباید فرآیند سیاسی برای حل بحران سوریه را تنها در تدوین کمیته قانون اساسی ببیند.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد که در هر یک از کشورهای عراق، لبنان و سودان توافق ملی صورت بگیرد.
امیر قطر همچنین گفت که «ما به توافق عادلانه در مورد برنامه هسته‌ای ایران که نگرانی‎های همه طرفا را در نظر می‌گیرد، ایمان داریم».
شیخ تمیم همچنین به توافق آتش بس موقت در یمن اشاره کرد و اظهار داشت: بارقه امیدی در توافق طرف‌های درگیر در یمن برای آتش بس موقت وجود دارد.
نظرات ارسال نظر