رییسی:

سازمان ملل نباید سازمان دولت‌های قدرتمند باشد

رییس‌جمهور گفت: سازمان‌ملل متحد حقیقتا باید سازمان‌ملل باشد، نه سازمان دولت‌های قدرتمند.
به گزارش فریاد، سید ابراهیم رییسی در بدو ورود به فرودگاه جان آف کندی، اظهار کرد: من برای شرکت در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان‌ملل به این سفر آمدم. در این سفر با توجه به فرصت‌هایی که وجود دارد، به بیان دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران می‌پردازم و نقطه نظرات خود را به اطلاع شرکت‌کنندگان و شنوندگان می‌رسانم.
وی ادامه داد: سازمان ملل متحد حقیقتا باید سازمان ملل باشد، نه سازمان دول قدرتمند. ما با مشکلات جهانی روبرو هستیم و در این نشست‌ها می‌توان درباره آنها بحث کرد.
رییسی با بیان این که مشکلات عمومی است و راهکارها هم باید بر اساس خرد جمعی و مشورت عمومی باشد، افزود: مثلا موضوع تحریم حربه‌ای است که قدرت‌های بزرگ آن را به دست گرفته‌اند تا به ملت‌ها فشار بیاورند. از آن سو سایر کشورها هم رفتار متقابل خواهند داشت که این رفتارها با صلح، آرامش و امنیت در تضاد بوده و ملت‌ها متضرر می‌شوند.
وی تروریسم، جنگ و خونریزی را از دیگر مشکلات جهانی برشمرد و گفت: تروریسم موجب آوارگی مردم شده است. ما با جنگ و خونریزی مخالفیم. این مسایل باید در این نشست‌ها با خرد جمعی بررسی شود. همه این‌ها مسایل و مشکلات جهانی نتیجه یک جانبه‌گرایی است که همه را رنج می‌دهد. در این نشست‌ها با نگاه به حل مشکلات، باید مسایل را دنبال کرد.
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ ساعت:23:00
نظرات ارسال نظر