بانک‌ها باید در زمینه تسهیل در پرداخت تسهیلات همکاری لازم را بعمل آورند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه دهلران گفت: عملکرد بانک‌های این شهرستان در خصوص پرداخت تسهیلات طرح‌های اشتغال‌زا مطلوب نیست.
به گزارش فریاد، مجید عسگری روز چهارشنبه در نشست شورای اشتغال شهرستان دهلران با اشاره به تسهیلات تبصره ۱۶ کمیته امداد امام(ره) و اعلام به بانک‌ها در راستای طرح‌های اشتغال‌زایی اظهار داشت: سهم شهرستان از این محل ایجاد ۵۰۰ شغل است که بانک‌ها باید در زمینه تسهیل در پرداخت تسهیلات همکاری لازم را بعمل آورند.
وی عملکرد بانک‌ها در خصوص پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی در سطح شهرستان تا این زمان را مورد انتظار کمیته اشتغال ندانست و بیان کرد: بانک‌ها باد در خصوص پرداخت تسهیلات تبصره ۱۶ به متقاضیان اشتغال همکاری و همراهی بیشتری داشته باشند تا شاهد تحقق اهداف مد نظر باشیم.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرزی دهلران پرداخت تسهیلات توسط بانک‌ها را ۳۴ درصد اعلام کرد و یادآور شد: امیدواریم تا پایان فصل پاییز شاهد تحقق صد در صدی این موضوع در شهرستان باشیم.
عسگری با اشاره به اینکه بانک‌ها در پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر نباید تعلل کنند، گفت: در راستای تبصره ۱۶ امسال برای مددجویان شهرستان ۵۰۰ طرح پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: تاکنون ۳۰۰ طرح اشنغال‌زایی به بانک‌های عامل جهت دریافت تسهیلات معرفی شده است که تنها ۱۱۴ طرح موفق به دریافت تسهیلات از این محل شده‌اند.
فرماندار دهلران افزود: ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات برای اجرای این ۵۰۰ طرح اشتغالزایی در سال جاری برای شهرستان در نظر گرفته شده است.
شهرستان گرمسیری دهلران در مجاورت استان خوزستان و در ۲۲۰ کیلومتری جنوب ایلام قرار دارد.
نظرات ارسال نظر