آغاز توزیع کتاب‌های درسی بین دانش آموزان ایلامی

معاون اداره کل آموزش و پرورش ایلام گفت: توزیع کتاب‌های درسی برای سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ بین دانش آموزان این استان از امروز آغاز شده است.
به گزارش فریاد، حشمت اله وردی اظهار داشت: از روز گذشته ارسال کتاب از طریق ادارات آموزش و پرورش به مدارس آغاز و از امروز به مرور در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: مدیران مدارس بر اساس زمان‌بندی انجام گرفته زمان تحویل کتاب پایه‌های مختلف تحصیلی را به دانش آموزان اعلام خواهند کرد.
معاون اداره کل آموزش و پرورش ایلام یادآور شد: این کتاب‌ها بر اساس ثبت سفارشی بوده که توسط دانش آموزان انجام گرفته و تا پایان شهریور ماه در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت.
وی همچنین به روند ثبت نام دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی اشاره کرد و یادآور شد: این استان رتبه دوم ثبت نام دانش آموزان در سه پایه اول ابتدایی و مقطع اول متوسطه اول و دوم را کسب کرده است.
معاون اداره کل آموزش و پرورش ایلام با بیان اینکه در زمینه ثبت نام پایه دهم نیز ایلام حائز رتبه نخست شده است، تصریح کرد: امسال هدف‌گذاری این سازمان در هدایت تحصیلی ثبت نام ۶۷ درصد دانش آموزان در رشته‌های نظری و ۳۳ درصد فنی و کار و دانش است.
۱۰۰ هزار دانش‌آموز سال گذشته در مقاطع مختلف استان ایلام به تحصیل اشتغال داشتند.
نظرات ارسال نظر