هزینه ۱۰ میلیارد ریالی بهزیستی ایلام برای مسکن مددجویان

رییس اداره هماهنگی، مشارکت‌های مردمی و موسسات خیریه اداره کل بهزیستی ایلام گفت: امسال ۱۰ میلیارد و ۷۱۷ میلیون ریال برای تامین مسکن مددجویان زیر پوشش استان هزینه شده است.
به گزارش فریاد، مجید صابری اظهار داشت: مبلغ هزینه شده بصورت کمک بلاعوض برای تامین مسکن مددجویان و افراد دارای معلولیت هزینه شده است.
وی سرانه پرداختی به افراد دو معلول ساکن در مناطق شهری را یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال، ۲ معلول ساکن در مناطق روستایی ۵۰۰ میلیون ریال و سایر مددجویان را ۱۰۰ میلیون ریال عنوان کرد.
صابری بیان کرد: همچنین در این مدت ۳۶۲ خانوار مددجو جهت بهره‌مندی از معافیت انشعابات آب، برق و گاز معرفی و در این زمینه بیش از ۲ میلیارد و ۷۳۴ میلیون ریال اعتبار توسط این اداره کل پرداخت شده است.
وی از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان برنامه و بودجه کشور، صندوق توسعه ملی، کمیته امداد، سازمان بهزیستی کشور و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای خانوار‌های ایتام فاقد مسکن تحت پوشش به تعداد ۱۴ خانوار در سال جاری اشاره کرد و یادآور شد: علاوه بر این تفاهم نامه همکاری با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) برای زنان و معلولان سرپرست خانوار به تعداد ۱۲ خانوار نیز منعقد شده که از این تعداد سه واحد واگذار و عملیات احداث ۹ واحد نیز در دست اجراست.
صابری به اقدام‌های انجام گرفته در راستای تامین خانوار‌های دارای حداقل ۲ عضو معلول موضوع تفاهم‌نامه مشترک پنج‌ جانبه اشاره کرد و افزود: در این زمینه احداث مسکن برای ۵۲ خانوار دارای دو معلول و بیشتر ساکن در شهر و ساخت ۵۱ واحد مسکونی برای خانوار‌های دو معلول و بیشتر ساکن در مناطق روستایی در دستور کار قرار گرفته است.
نظرات ارسال نظر