سازمان‌های مردم نهاد عامل اتصال و ارتباط بین مردم و حاکمیت هستند

مدیرکل ورزش و جوانان ایلام گفت: ۷۹ سازمان مردم نهاد حوزه ورزش در این استان فعال است که از این تعداد ۴۸ سمن در شهر ایلام و مابقی در سایر شهرستان‌ها فعالیت می‌کنند.
به گزارش فریاد، مظفر علیشائی روز یکشنبه در آیین تجلیل از مدیران و فرمانداران فعال حوزه ساماندهی امور جوانان با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار، در خصوص فعالیت سازمان‌های مردم استان افزود: فعالیت در حوزه اعتقادی، مذهبی، محیط زیست، گردشگری، فرهنگی و هنری، علمی و پژوهشی، کارآفرینی، اجتماعی، ورزشی، اوقات فراغت و حقوق شهروندی از جمله موضوعات است که سازمان مردم نهاد استان فعالیت می‌کنند.
وی ادامه داد: ۲۰۵ برنامه در هفته جوان، ۱۴۱ هفته ازدواج، ۴۰۳ برنامه مناسبتی، ۱۵۳ برنامه آسیب‌های اجتماعی و ۱۷۰ برنامه اوقات فراغت سال ۹۹ در این استان برگزار شده است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام یادآور شد: هدف‌گذاری سازمان‌های مردم نهاد جوانان در سال‌ جاری تاسیس سه سازمان مردم نهاد برای هر شهرستان است.
علیشائی اضافه کرد: آسیب‌های اجتماعی، مهارت‌های زندگی، کارآفرینی، عدالت آموزشی، محیط زیست و امور بانوان از جمله موضوعات پیشنهادی برای تاسیس سازمان‌های مردم نهاد با توجه به نیاز هر شهرستان است.
مدیرکل ورزش و جوانان ایلام تصریح کرد: سازمان‌های مردم نهاد عامل اتصال و ارتباط بین مردم و حاکمیت هستند و عامل اجرایی برنامه‌ها و ماموریت حاکمیت محسوب می‌شوند.
علیشائی اضافه کرد: سازمان‌های مردم نهاد به دلیل اینکه در بطن جامعه هستند گزارش‌های مستند و مستدل را از کمبودها و کاستی موجود در جامعه به دولت گزارش می‌دهند.
وی در ادامه به ضرورت توجه تمامی دستگاه‌های اجرایی استان برای توجه ویژه به حوزه جوانان تاکید کرد و گفت: مهم‌ترین دلیل بیکاری و نداشتن شغل جوانان، امروزه فقدان مهارت است که با همفکری همه دستگاه ها باید برای آن چاره اندیشی کنیم.
۵۰۲ سازمان مردم در ایلام فعال است که از این تعداد ۷۹ سازمان مربوط به اداره کل ورزش و جوانان استان است.
نظرات ارسال نظر